Volkswagen’in Logosu Değişti: İşte Yeni Logo
10 Eyl, 2019 12:36 tarihinde eklendi

Volkswagen’in Logosu Değişti: İşte Yeni Logo

Volkswagen’in Logosu Değişti: İşte Yeni Logo

Alman otomobil devi Volkswagen, geçtiğimiz haftalarda bir açıklama yaparak 12-22 Eylül tarihleri içinde düzenlenecek olan IAA Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yeni otomobili “ID.3″ü tanıtacağını ve şirketin yeni logosuyla ilgili açıklamalarda bulunacağını açıklamıştı. Şirket şimdi, yeni logosunu tüm dünyaya duyurdu.

Elektrik motorlu araç sektörünün gelişmesiyle birlikte otomobil devleri, tamamen elektrik motoruna sahip olan veya hibrit (hem petrol türevi yakıt bununla birlikte elektrik enerjisi) modelleri üretmeye başladılar. Tüketiciler tarafınca da yoğun ilgi gören elektrik motorlu otomobiller, henüz tam olarak kendilerini ispatlamamış olsalar da düşük enerji tüketimleri ve sağlamış oldukları teknolojik yeniliklerle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyorlar. Rakiplerinin arkasında kalmak istemeyen Volkswagen de elektrik motorlu modeli ID.3’le bu akıma ayak uydurmak istiyor. Aslına bakacak olursak şirketin logo değişikliğine gitmesinin altında yatan sebep ID.3’ün ta kendisi.

Volkswagen tarafınca yapılan açıklamalara nazaran şirket, bugüne dek üç büyük devrim geçirdi. Bunlardan ilki Volkswagen’in en klasik modeli “Beetle”, ikincisi tahmin edebileceğiniz benzer biçimde “Golf”, üçüncü devrimse elektrik motorları. Hem yeni teknolojilerin bununla beraber otomobil sektörüne yeni bir bakış açısına niçin elektrik motorlu otomobil dönemine giriş yapan otomobil devi, logosunu da bundan dolayı değiştirmiş durumda.

Otomobil devinin daha önceki yaptığı açıklamalarda yeni logonun daha mütevazi ve daha kullanışlı olacağını, iki boyutlu bir yapıyla geleceğini ve hem günlük yaşamda aynı zamanda internet ortamında bu logonun kullanımının fazlasıyla kolay olacağını açıklamıştı. Volkswagen’in yeni logosu, daha önce yapılan tüm açıklamaları karşılıyor. Isterseniz şimdi, Volkswagen’in yeni logosuna bir bakış atalım.

Aslına bakacak olursak otomobil devinin yeni logosu, mevcut logonun düz hatlara haiz bir şekli. “W” ve “V” harflerinin durağan kaldığı logoda yazı şeklinin ve dairesel yapının az da olsa değişmiş olduğu açıkça görülebiliyor. sadece bu logonun altında yatan anlamlar, Volkswagen için çok büyük yenilikler ve değişimler anlamına geliyor.

Volkswagen’in yeni logosu İlk olarak karşımıza, ID.3 modelinde çıkacak. ID.3’ün arkasından Volkswagen, dünya genelindeki satış noktaları ve yetkili servislerinde yeni logonun kullanımına başlayacak. 2020 seneninın ortalarına geldiğimizdeyse tüm Volkswagen modelleri, otomobil devinin yeni logosunu kullanmaya başlamış olacak.

Like

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *