Elon Musk, Tesla Pick-up’a Üstü Kapalı Tarih Verdi
9 Eyl, 2019 12:36 tarihinde eklendi

Elon Musk, Tesla Pick-up’a Üstü Kapalı Tarih Verdi

Elon Musk, Tesla Pick-up’a Üstü Kapalı Tarih Verdi

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, daha önce şirketin bir pick-up kamyonet üzerinde çalışmış olduğunı açıklamıştı sadece herhangi bir teferruat vermemişti. Ek olarak üçüncü jenerasyon Model 3 ve Model Y enstrumanlarının öncelikli bulunduğunu da belirtmişti. Aracın ne vakit tanıtılacağı bilinmiyordu.

CEO Elon Musk ise bugün Twitter üzerinden yeni Tesla Pick-up’ın tanıtım geçmişine dair ipucu verdi. Elon, “Pick-up kamyonetin tanıtım etkinliğinin Ekim sonundan önce yapılması mümkün mü?” sorusuna yanıt verdi ve kamyonetin yüksek ihtimalle Kasım ayında tanıtılacağını söylemiş oldu.

Tesla şu anda Model Y aracını bitirmek ve piyasaya sürmek için çaba sarf ediyor. Dolayısıyla yeni kamyonetin tanıtım zamanı de kesinleşmiş değil. Ancak önümüzdeki günlerde Kasım ayında yapılması planlanan etkinliğe dair yeni bilgilerin çıkmasını bekleyebiliriz.

Tesla’nın rakipleri artıyor:

Bir tek şu var ki Tesla, kamyoneti çıkarmak için birazcık daha hızlı olmalı. Bir girişim şirketi olan Rivian daha önce elektrikli kamyoneti Rivian R1T’yi görmüştük. Amazon da bu girişim şirketine 700 milyon dolarlık büyük bir yatırım yapmıştı. Rivian haricinde elektrikli kamyonetler üzerine çalışmalar yapan başka şirketler de mevcut. Workhorse ve Bollinger şirketleri de bu grubun içinde yer ediniyor.

Elon Musk’ın Tesla Pick-up ile hedef aldığı ana araç ise Ford F-150. Musk, Ford’un bu modeli hakkında daha önceki açıklamalarında Amerika’da en çok satılan araç bulunduğunu söylemişti. Yeni çıkaracakları modelin ise F150 ille aynı yahut daha fazla beklentiyi karşılayacağını dile getirmişti. Aracın görünümü hakkında da yorum yapan Musk, “yolda giderken bu aracı görürseniniz bir bilim kurgu filmi içinde şeklinde hissedeceksiniz” demişti.

Like

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *