Audi E-Tron üst düzey güvenlik ödülünü aldı
1 Eyl, 2019 11:18 tarihinde eklendi

Audi E-Tron üst düzey güvenlik ödülünü aldı

Audi E-Tron üst düzey güvenlik ödülünü aldı

Audi’nin tamamen elektrikli SUV modeli Audi E-Tron üst düzey güvenlik ödülünü alarak bu alanda ne kadar iddialı bulunduğunu kanıtladı.

Audi’nin tamamen elektrikli ilk SUV modeli Audi E-Tron, aldığı güvenlik ödülü ile derslikında rakiplerine ne kadar güvenli bir araç bulunduğunu kanıtladı.

Audi E-Tron üst düzey güvenlik ödülünü aldı

Audi’nin kısa sürede tanıtımını gerçekleştirmiş olduği tamamen elektrikli SUV modeli Audi E-Tron ilgiyi üzerine çekme mevzusunda oldukça iddialı görünüyor. Alman otomobil üreticisinin tamamen elektrikli ilk modeli olarak tanıtılan ve tanıtıldığı günden beri otomobil dünyası tarafınca ilgiyle takip edilen araç bir tek elektrikli bir model olarak değil hem de güvenli bir araç olduğunu da kanıtladı. Euro NCAP testinden tam not alan yeni model elektrikli SUV şimdide güvenlik konusunda aldığı ödül ile gündeme geldi.

Audi E-Tron isimli tamamen elektrikli SUV modelinin ön çarpışma testinde araçta yer edinen acil fren sisteminin 40 km/s hızda çarpışmayı önleyebildiği dikkatlerden kaçmıyor.

Euro NCAP‘in (Avrupa Yeni araba Değerlendirme Programı) hemen sonra Audi’nin E-Tron elektrikli SUV modeli, IIHS (Karayolu Güvenliği Sigorta Enstitüsü) tarafından üst düzey güvenlik testlerine giren araç bu testlerden de başarı ile çıkarak üst düzey güvenlik ödülünü alan ilk elektrikli SUV modeli olmayı başardı.

Like

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *