2020 Model Porsche Taycan Üretimi Başladı
10 Eyl, 2019 0:46 tarihinde eklendi

2020 Model Porsche Taycan Üretimi Başladı

2020 Model Porsche Taycan Üretimi Başladı

Porsche, geçtiğimiz hafta Porsche Taycan Turbo ve Taycan Turbo S modellerini tanıtmıştı. Bu tanıtımın üzerinden hemen hemen bir hafta geçmiş olmasına rağmen Porsche, iki aracın seri üretimine başladığını açıkladı.

Aslen bu süre, diğer Porsche çalgıları ve bazı otomobil üreticileri ile karşılaştırıldığında birazcık normal görülebilir sadece mevzu elektrikli otomobillere vardığında Porsche’nin bu kadar erken davranması normlara aykırı şeklinde duruyor. Örnek vermek gerekirse Tesla, Model Y adlı otomobilini bu senenin mart ayında tanıttı ancak Elon Musk, üretimin 2020 sonbaharından önce başlamayacağını belirtmişti.

Yeni Taycan modelleri, ilk olarak Avrupa’da satılacak:

Porsche, Taycan modellerinin ilk versiyonlarını yalnızca Avrupa’daki müşterileri için üretiyor. Bu da ABD Birleşik Devletleri’nin hemen hemen Taycan modeline kavuşamayacağı anlamına geliyor. Porsche’nin yaptığı açıklamaya nazaran ABD’nin Taycan modellerine kavuşması, bu senenin sonlarına doğru olacak.

Porsche, bu elektrikli enstrumanları üretmek için Zuffenhausen şehrinde açtıkları yeni bir fabrikayı kullanıyor. Şirket, fabrikanın içinden de birçok fotoğraf paylaşmaktan çekinmiyor. Porsche, yalnızca Taycan üretimi için 1.500 yeni işçi alımı icra ettiğinı belirtiyor. Şirketin bu girişimlerinin satışlara pozitif yönde yansıyıp yansımayacağı konusu ise şimdiden merak konusu.

Porsche’nin elektrikli otomobil pazarındaki bu girişimi, pazarın en büyük aktörlerinden Tesla ile de sağlam bir rekabet ortamı oluşturacak. Özellikle iki şirketin aynı anda satış yaptığı ülkelerde hangi çalgıların daha çok tercih edileceği, elektrikli otomobil pazarının geleceği için önemli ipuçları da sağlayacak.

Like

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *