Opera’nın Masaüstü Tarayıcısına Instagram Entegrasyonu Geldi

 Opera’nın Masaüstü Tarayıcısına Instagram Entegrasyonu Geldi

Gezegenin dört bir yanında tesirli olan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle hayatımıza giren çevre izolasyon kavramı, içtimaî medya platformlarına yönelik ilgiyi değerli ölçüde artırdı. Bu ilgiyi karşılıksız bırakmayan pek çok şirket, pratiklerine yeni özellikler ekleyerek, kullanıcılara bir nevi teşekkür ediyor. Örneğin; Instagram, sırf tatbikte olan özelliklerinin kimilerini masaüstü sürümüne de eklemişti.

Facebook çatısı altındaki Instagram’ın bir milyarı geçkin kullanıcı tabanından faydalanmak isteyen Opera, tanınan uygulamayı masaüstü tarayıcısına entegre etti. Opera 68 sürümü ile birlikte kullanıcılar artık Instagram Hikayelerine, iletilerine ve akışlarına direkt Opera’nın masaüstü tarayıcısından ulaşabilecekler. Şirket, yeni güncelleme ile kullanıcılara masaüstünde mobil tarayıcı deneyimi yaşatmayı hedeflediğini söylüyor.

Kullanıcılar, Instagram hesaplarına Opera’nın masaüstü tarayıcısındaki yerleşik pratikten ulaşabilecekler

Kullanıcılar, soldaki kenar çubuğundaki Instagram simgesine tıklayarak, hesaplarına giriş yapabilecekler. Halihazırda masaüstü internet tarayıcısında yerleşik bir Facebook ve WhatsApp tatbikine sahip olan Opera, yeni Instagram entegrasyonu sayesinde kullanıcıların telefonları ile bağını yeterliden düzgüne azaltacak üzere görünüyor.

Nitekim Opera eser yöneticisi Maciej Kocemba da bu bahse parmak basıyor. Toplumsal medyanın, kişilerin dikkatinin dağılmasının ve telefonlarını daima denetim etmesinin ana nedenlerinden biri olduğunu söyleyen Kocemba, “Masaüstü sürümümüze getirdiğimiz yerleşik Instagram pratiği ile kullanıcıların odaklarınınlarının bozulmamasını ve çok daha tesirli bir çevre medya deneyimi yaşamalarını hedefliyoruz” dedi.

Opera’nın bu yılın başlarında açıkladığı rakamlara nazaran, yerküre çapında yekun 300 milyon kişi Opera Web Tarayıcı kullanıyor. Netmarketshare rakamlarına nazaran Opera, en tanınan 7. tarayıcı ve pazarda sadece yüzde 1,46’lık bir hisseye sahip. Tatbikin mobil pazar behresi ise yüzde 0,46. Şirket, kullanıcılara sunduğu Instagram entegrasyonu üzere yeni özelliklerle cazibesini biraz olsun artırmayı amaçlıyor.

Opera’nın Instagram özelliği ile ilgili paylaştığı görüntü

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın