Opel, Tamamen Yenilenen Mokka İçin Tanıtım Videosu Yayınladı

 Opel, Tamamen Yenilenen Mokka İçin Tanıtım Videosu Yayınladı

Alman araba üreticisi Opel, Mokka ismini verdiği kompakt crossover aracının yeni nesli için tanıtım kampanyası çalışmalarına bugün itibarıyla başladı. Şirket, resmi YouTube kanalı üzerinden yeni bir tanıtım medyası yayınladı.

Motor1 Türkiye’de mahal alan habere nazaran şirketin çıkaracağı bu yeni nesil aracın tasarımı, eski Mokka’dan büsbütün farklı olacak. Velev aracın altyapısının ve isminin dahi klasik Mokka’dan farklı olacağı söz ediliyor.

2021 model Opel Mokka:

Şirketin, 2018 yılında çıkardığı konsept aracı GT X Experimental’dan ilham aldığı düşünülen yeni aracı Mokka’nın, PSA öbeğinin CMP platformunu kullanacağı da biliniyor. Yani bu, yeni Peugeot 2008 ve DS3 Crossback üzere araçlarla ortak platformu kullanacağı anlamına geliyor. Araçla ilgili yayınlanan tanıtım medyasında aracın aks aralığında yekun uzunlukta artış olduğu görülüyor.

Şirket, bu yeni nesil Mokka’nın büsbütün elektrikli bir versiyonunun da olacağını tabir ediyor. Velev önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürülecek olan araç, büsbütün elektrikli versiyon olacak. Saf elektrikli araca ek olarak aracın benzinli ve dizel seçenekleri de bulunacak.

~Opel Mokka’nın mart ayında ortaya çıkan fotoğrafı

Yeni Mokka’nın; donanım tarafına bakıldığında tıpkı Peugeot 2008’deki üzere 100, 130 ve 155 beygir gücüne sahip 1,2 litrelik turbo benzinli motora sahip olacağı düşünülüyor. Ayrıca buna ek olarak 100 ve 130 beygir gücündeki 1,5 litre dizel motorlu bir seçeneğin de olmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Aracın medyada da vurgulanan elektrikli sürümünün 136 beygir gücü üreten bir motora ve 50 kWh bir bataryaya sahip olacağı iddia ediliyor.

Şirket yetkilileri, aracın dizaynına dair yaptıkları açıklamalardaysa aracın içinin külliyen dijitalleştirilmiş olacağını lisana getiriyor. Opel’in yeni nesil Mokka aracının mayıs yahut haziran aylarında tanıtılması bekleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın