Onyx, Yeni E-ink Telefon Prototipini CES 2020’de Sergiledi

 Onyx, Yeni E-ink Telefon Prototipini CES 2020’de Sergiledi

CES fuarı her yıl olduğu üzere bu yıl da e-ink telefonlarda çığır açan yenilikler gördü. Hisense, yerkürenin birinci renkli ekrana sahip e-ink ekranlı telefonunu tanıttı fakat e-ink telefonlar üzerinde çalışan bir şirket daha vardı. Onyx, CES 2020’de yeni bir e-ink akıllı telefon prototipiyle önümüze çıktı.

Şirket, bu kere öbür bir e-ink akıllı telefon prototipi ile CES 2020’ye geldi. Cihazın ismi yahut teknik özellikleri resmi olarak açıklanmasa da, telefonla ilgili kimi detaylar Notebook Italia tarafından paylaşıldı. Verilen haberlere nazaran Onyx’in yeni telefonu 5,8 inç e-ink ekrana, ARM tabanlı 8 çekirdekli işlemciye, parmak izi okuyucusuna, USB Type-C ilişki noktasına ve Wi-Fi/4G/LTE/Bluetooth desteğine sahip.

Yavaş yenileme suratı, e-ink ekranlı akıllı telefonlarda temel bir sorun ve bu nedenle Onyx’in prototipinde 4 farklı yenileme hızı modu var. Bunlar; Normal Mod, Sürat Modu, A2 Modu ve X Modu. Yazılım tarafında ise Android 9.0 Pie olduğu belirtiliyor gelgelelim Google’ın bu türlü bir cihaza Play Hizmetleri sertifikası verip vermeyeceği ayan değil.

Onyx, birkaç yıl evvel Android tarafından desteklenen bir e-ink akıllı telefon prototipi göstermiş ve bu telefon daha sonra Onyx E430 ismiyle tanıtılmıştı. Fakat telefonun üretim aşaması son radde sancılı oldu. Üretilen telefonlar, düzmece IMEI numaraları kullanılması nedeniyle hücresel ağlarda kullanılamaz hale geldi. Akabinde distribütörler eseri piyasadan çekti.

Yeni prototipin gelecekte üretilip üretilmeyeceği şimdilik bilinmiyor. Lakin e-ink ekranlardaki gelişmeleri yansıtan bir cihaz olduğu söylenebilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek