OnePlus, Concept One İsimli Telefonunu Tanıttı

 OnePlus, Concept One İsimli Telefonunu Tanıttı

OnePlus, uzun müddettir beklenen Concept One telefonunu ahir tanıttı. CES 2020 dâhilinde gerçekleşen tanıtımdan evvel şirket, birtakım tanıtım manzaraları yayınlamıştı gelgelelim bugün bu cihazla birinci defa teğe bir tanışma bahtı yakaladık.

OnePlus, bu konsept telefonu yaratırken McLaren otomobillerinden ilham aldı. Tasarım hakikaten göz alıcı ve farklı. Cihazın art kısmı, dikişli ve turuncu renkte deri bir yüzeyden oluşuyor. Bu deri yüzey, cihazın ortasına kadar bir fermuar edasıyla açılmış ve açıkta kalan kısım, siyah sert bir cam yüzeyle tamamlanmış.

İşte CES 2020 tanıtımında kullanılan Concept One medyası:

Cihazın gerisindeki açıkta kalan yüzey, opak hâldeyken tansiyon verildiğinde saydam hâle geçen ‘elektrokromik’ cam ile yapılmış. Lüks uçaklar ve otellerde kullanılan elektrokromik cam teknolojisi sayesinde telefonun kamera dizilimi külliyen gizlenmiş. Saydam hâle geçmek için çok az güç gerektiren camın bu süreci gerçekleştirirken harcadığı müddet yalnızca 0,7 saniye. Bu da onu tipinin en süratlisi yapıyor.

Elektrokromik camla saklanan art kamera diziliminin getirilerinden biri ise ziyade çıkıntıları büsbütün ortadan kaldırması. Bu, pratik manada çok da değerli olmayabilir gelgelelim ortaya çıkan pürüzsüz ve üst kısmı eğimli yüzey, cihaza epey şık bir görünüm kazandırmış.

‘Elektrokromik’ camın sağladığı teknik özelliklerden biri ise değişken nötr yoğunluk filtresi olarak kullanılabilmesi. OnePlus’a nazaran cam yüzey, elektro 8 ND kıymetinde ışık engellemesi sağlıyor. Bu sayede ziyade ışık olan ortamlarda daha istikrarlı fotoğraflar çekilebiliyor.

Cihazın art kısmında konum alan ilgi çekici yeniliklere bakarken ön kısmı da unutmamak gerek. Cihazın ekranında son vakitlerde kullanıcıların bıkmış olduğudamla çentik ya da kamera deliği özelliği kullanılmamış ve böylelikle ön kısımda da pek sade ve şık bir görünüm elde edilmiş. Ön kamera olarak kızaklı kamera kullanıcılara sunulmuş.

Bütün bu özelliklerine bakacak olursak OnePlus’ın Consept One telefonu, 7T Pro McLaren Edition’ın yeni sürümüymüş üzere görünüyor. Bu bir konsept telefon, yani OnePlus bunu hiçbir formda piyasaya sürmeme talihine da sahip lakin şirketin belirttiğine nazaran telefondaki özellikler ileride çıkarılacak olan cihazlarda da geliştirilerek kullanılacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek