OnePlus 8 Lite’a Ait Olduğu Söylenen Yeni Bir Tasarım

 OnePlus 8 Lite’a Ait Olduğu Söylenen Yeni Bir Tasarım

Akıllı telefonlarla ilgili haberlerin birinci evvel çeşitli kestirimciler ya da içeriden malumat bulabilen kimseler tarafından açıklanması neredeyse bir gelenek haline gelmiştir. Bu haberler umumide tutarlı hale geldikçe daha emniyetli olur. OnePlus 8 Lite için ise ortaya atılan savlar pek de birbirini destekler nitelikte değil.

Çentikli tasarım, 3 art kamera

Bir evvelki söylentide telefonun ön kamerası için bir delik bulunacağı, geride nokta alan kamera yuvasında ise çift kameralı bir sistemin mekan alacağı tez edilmişti. Velev bu dizaynı gösteren bir de bilgisayar tasarımı paylaşılmıştı. Bu sefer kameranın daha farklı olacağı tez edildi.

Yeni görsellerde telefonun ön kamerasının bir sefer daha çentikli halde tasarlandığı gözüküyor. Bu çentik, OnePlus 6T üzere modellerde gördüğümüz üzere damla formlu değil, OnePlus 6’daki üzere geniş bir çentik olacak. Çentiğin sol tarafında kamera bulunacak.

Arka kısımda ise üç kameralı bir sistem görüyoruz, daha evvelki üzere 2 değil. 3 kamera dikey olarak yerleştirilirken lens yuvasının dizaynında bir değişiklik olmadığını görüyoruz. LED ışık ise yuvanın dışına çıkarılmış ve sol tarafa alınmış durumda.

Telefonun art kısmında OnePlus logosu taraf alıyor, gördüğümüz kadarıyla art tarafta mekan alan tek şey de bu. Parmak izi okuyucu olabilecek rastgele bir şey göze çarpmıyor. Muhtemelen AMOLED ekrana gömülü bir parmak izi okuyucu kullanılacak.

OnePlus 8 Lite’ın özellikleri zahir değil

Görsellerin menşesi bu telefonun sahip olacağı özellikler hakkında bir açıklama yapmadı. Söylentiler OnePlus 8 Lite’ın orta sınıf bir akıllı telefon olacağı yanında gelgelelim OnePlus her hengam yüksek özellikli telefonlarla tanındı. Bu da Snapdragon 865 üzere bir amiral gemisi çipseti görmesek de Snapdragon 855 ya da 855+ kullanılması ihtimalini arttırıyor.

OnePlus 8 Lite, muhtemelen 5G gereksinimi olmayan ya da OnePlus 8 ve OnePlus 8 Pro için ehil bütçesi bulunmayan şahıslara hitap edecek. Bu modelde 5G desteği bulunmayacak. Öte yandan OnePlus 8 Lite, akıllıca fiyat stratejisiyle piyasaya girerse Galaxy S10 Lite, Galaxy Note10 Lite ve tahminen de yeni Pixel 4a ile kıyasıya yarışma edebilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek