OnePlus 5 ve 5T’ye Android 10 Güncellemesi Geliyor

 OnePlus 5 ve 5T’ye Android 10 Güncellemesi Geliyor

2017 yılında piyasaya sürülen OnePlus’ın amiral gemileri OnePlus 5 ve OnePlus 5T, şirketin Yazılım Bakım Takvimine nazaran yazılım güncellemesi almaya devam edecek akıllı telefonları arasında yan alıyor. Her iki telefon da Android 7.1 Nougat ile piyasaya sürülmüş olmasına karşın OnePlus cihazları 2020nin 2. çeyreğinde Android 10 tabanlı OxygenOS’e yükseltme kelamı vermişti. Bu kelam, geçen ekim ayında OnePlus 7T Pro’nun satışa çıkarıldığı devir verilmişti.

Şimdi görünen o ki OnePlus, müşterilerine verdiği kelamı tutmaya hazırlanıyor. Şirket, OnePlus 5 ve 5T kullanıcıları için birinci Android 10 beta güncellemesini duyurdu. OnePlus’ın resmi forumlarında bir açıklama yapan Global Eser Operasyonları Yöneticisi Manu J., şirketin OnePlus 5 ve 5T modelleri için Android 10 tabanlı birinci OxygenOS 10 betasını yayınlamaya hazır olduklarını söyledi. OnePlus, yeni sürümle ilgilenen kullanıcılarından, geniş çaplı sürümden evvel beta sürümünü test etmelerini istedi.

Datalarınızı yedeklemeniz öneriliyor

Yeni güncelleme bir beta sürümü olduğu için OTA güncellemesi aracılığıyla gelmeyecek. Ama gayri Open Beta sürümlerinden farklı olarak, gelecekteki OxygenOS stabil sürümlerini ve Open Beta sürümlerini OTA güncellemeleriyle alacaksınız. Bunun meali, Android 10 beta sürümünden stabil sürüme geçişte cihazınızdaki dataların silinmeyecek olması. Bununla birlikte hâlâ son Android 9 Pie temelli OxygenOS Open Beta’daysanız yeni Android 10 beta sürümüne geçişte datalarınızın kaybolacağını aklınızda tutmanız gerekiyor.

Android 10 Open Beta 1 paketini cihazınıza indirdikten sonra bir belge başkanı pratiğini kullanarak bu paketi dahili depolamanızda bulunan kök dizine taşımanız gerekiyor. Bundan sonra Ayalar>Sistem>Sistem güncellemelerine giderek sağ üstteki menü tuşuna tıklayın ve ‘Yerel Güncelleme’yi seçtikten sonra paketi seçerek yüklemeyi başlatın.

Eğer OnePlus 5 ve 5T cihazınız için Android 10 stabil sürümünü beklemek istiyorsanız hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Her iki cihaz için de son stabil OxygenOS sürümü geçen mart ayında yayınlanmıştı. Bu da demek oluyor ki yeni bir stabil sürümün önümüzdeki ay yayınlanmasını bekleyebiliriz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın