NYT’a Göre 2020 Yılında Görmek İsteyeceğiniz 52 Yer

 NYT’a Göre 2020 Yılında Görmek İsteyeceğiniz 52 Yer

Yaklaşık 170 yıllık bir basın kuruluşu olan The New York Times, yerkürenin en eski günlük gazetelerinden biridir. Hem mahallî hem de milletlerarası pek çok içerik yayınlayan Amerika Birleşik Devletleri menşeili gazete, son yayınladığı liste ile yeni mahaller keşfetmek isteyenlerin ziyaret edebilecekleri 52 noktayı açıkladı.

‘2020’de Gidilebilecek 52 Yer’ başlıklı liste, yerkürenin pek çok farklı noktasından kentleri ve turistik kesimleri içeriyor. Başkaca listede Türkiye’den bir kentin de taraf aldığını belirtelim. Evet, The New York Times’a nazaran 2020’de gidip görmeniz gereken birinci mahal neresi? Tarihi gazetenin bu soruya karşılığı, ABD’nin başşehri olan Washington.

Listenin 2. sırasında, Karayipler’in en hoş yerlerinden olan Britanya Virjin Adaları bulunuyor. Kuzey Amerika kıtasına hayli yakın bir ortamda konum alan bu adalar topluluğu, buna karşın Britanya Krallığı’na bağlı durumda. Güney Amerika kıtasının göbeğindeki Bolivya’da bir kasaba olan Rurrenabaque ise listenin üçüncü sırasında taraf alıyor.

2020 yılında gitmek isteyebileceğiniz birinci 10 taraf:

  1. Washington, ABD
  2. Britanya Virjin Adaları, Britanya
  3. Rurrenabaque, Bolivya
  4. Grönland, Danimarka
  5. Kimberley Avustralya
  6. Paso Robles, ABD
  7. Sicilya, İtalya
  8. Salzburg, Avusturya
  9. Tokyo, Japonya
  10. Kayserya, İsrail

Yukarıda da belirttiğimiz üzere listede Türkiye’den de bir nahiye bulunuyor. The New York Times’a nazaran Antakya, 2020 yılında görmek isteyebileceğiniz mahaller arasında 34. sırada bölge alıyor. Listede Antakya’nın çabucak üzerinde Tacikistan, çabucak altında ise Almanya’nın Leipzig kenti taraf alıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek