Nokia’nın Android 10 ile Gelecek İlk Telefonu Ortaya Çıktı

 Nokia’nın Android 10 ile Gelecek İlk Telefonu Ortaya Çıktı

HMD Küresel, sertifikasını aldığı yeni bir Nokia telefon ile gündeme geldi. Zira kelam konusu sertifika, yaklaşmakta olan telefonun Android 10’dan güç bulacağını ve Qualcomm’un Snapdragon 665 işlemcisinden güç alacağını ortaya koyuyor.

Telefonla ilgili en ufak bir ipucuna sahip değiliz lakin laf konusu modelin, Nokia 8.2 5G isimli modelin 4G varyantının olabileceğine inanılıyor. Tüm üreticiler 4G’li modellerinin 5G varyantını piyasaya sürerken Nokia’nın 5G’li bir modelin 4G sürümü üzerinde çalışması değişik bir karar.

HMD Küresel’in yeni Nokia telefon için aldığı sertifika

Nokia’nın gündeme düşen telefonu, “TA-1234” olarak isimlendiriliyor. Nokia, geçtiğimiz periyotlarda pek çok modelini Android 10’a güncelledi ama birinci defa bir model, direkt Android10’la piyasaya sürülecek üzere görünüyor. Lakin telefonla ne vakit tanışacağımız büyük bir muamma.

Nokia 8.2 5G konusunda da büyük bilinmezler var. Mobil Yerküre Kongresi (MWC) kapsamında duyurulması beklenen Nokia 8.2 5G’nin teknik özelliklerine dair rastgele bir malumat şimdi laf konusu değil.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek