Nokia 7.2’nin Kamera Puanı Nokia 9 PureView’la Aynı

 Nokia 7.2’nin Kamera Puanı Nokia 9 PureView’la Aynı

Fransız kamera kıymetlendirme şirketi DxOMark, Nokia 7.2’nin kamera puanlarını açıkladı. DxOMark‘a nazaran Nokia’nin akıllı telefonunun kamera puanı 85. Bu puan, Nokia 9 PureView’la birebir. Nokia 9 PureView yerkürenin birinci 5 art kameralı telefonu.

Oreo” üçlü art kamera suramı olan Nokia 7.2’de 48MP‘lik bir ana kamera ve 8MP‘lik ultra geniş açılı bir lens ve 5MP derinlik sensörü bulunuyor. Fotoğraf skorunda 90 alan akıllı telefon, medyada 75’te kaldı.

DcOMark’a nazaran fotoğraf kelam konusu olduğunda Nokia 7.2’nin temel performansı pek uygun. Güzel ışık tasarrufu, geniş dinamik görüşü ve memnuniyet verici renkleri de cihazın beğenilen özelliklerinden. Bununla birlikte otomatik odaklaması sağlam değil ve burada pek çok gürültü var. Görüntü laf konusu olduğunda titreme aksisi efekti uygun, amaç ışıklaması çoğunlukla hakikat ve tüm örneklerde daha az gürültü var. Buna karşın otomatik odaklama çok yavaş, sık sık gölgelenme oluyor ve dış ortamlarda renk vinyeti beliriyor. Ayrıyeten iç ve dış ortam medyalarında keskin bozulmalar gerçekleşiyor.

Bütün bunlara karşın, Nokia 7.2’nin Nokia 9 PureView ile tıpkı kamera puanına sahip olması, Nokia’nın güzel iş çıkardığını gösteriyor. Nokia 9 PureView yerkürenin birinci 5 kameralı telefonuydu. Bu, akıllı telefonu gelecek nesil hesaplamaya dayalı görüntüleme teknolojisiyle kıyaslanabilir yapıyor. PureView’la çekilen her fotoğraf geniş dinamik aralıklı (HDR). Bu cihazda 5 kamera da eş devirli olarak çalışıyor. Böylelikle fotoğraflar yüksek kalitede çekilirken, tekli bir kameranın 10 katı ışık tasarrufunu da garanti altına alıyor. PureView tüm manzaraları dinamik aralıklı ve gibisi olmayan alan derinliğine sahip 12MP’lik bir fotoğrafta birleştiriyor.

Bununla birlikte Nokia 9 PureView’un bekleneni veremediği de argüman edilmişti. İlk inceleme yorumlarında PureView’ın, Huawei Mate 20 yahut iPhone XS üzere telefonlarla kıyaslayınca fotoğraf sürece sürecinin nispeten yavaş olduğu belirtiliyordu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek