Nissan Eski CEO’su Atatürk Havalimanı’ndan İşte Böyle Kaçmış

 Nissan Eski CEO’su Atatürk Havalimanı’ndan İşte Böyle Kaçmış

Bir müddettir Japonya’daki konutunda hapsedilen Nissan’ın eski CEO’su Carlos Ghosn, geçtiğimiz günlerde Türkiye üzerinden Lübnan’a kaçmıştı. Yaşanan hadiseyle ilgili hem Japonya hem de Türkiye, gerekli çalışmayı yürütüyorlar. Soruşturmanın Türkiye kapsamında birkaç kişinin gözaltına alındığını ve soruşturma kapsamında ilerleme kaydedildiğini geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Şimdiyse bu kaçış vukuatı ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

Yürütülen soruşturma kapsamında Carlos Ghosn’un Atatürk Havalimanı’ndan nasıl kaçırıldığı ortaya çıktı. Güvenlik kameralarını inceleyen yetkililer, Ghosn’un uçağının bulunduğu hangarın içerisinde yaşananları ortaya çıkardılar. Güvenlik kameralarından elde edilen manzaralar, Ghosn’un içerisinde saklandığı iki büyük kutuyu ve Nissan eski CEO’sunun bir araçla Lübnan’a giden uçağa götürüldüğünü açıkça gözler önüne seriyor.

Edinilen haberlere nazaran Nissan eski CEO‘su, saklandığı kutunun içinden çıkarak bir araca alınıyor. Pick-up olduğu düşünülen araç, bir mühlet yol aldıktan sonra Ghosn’u Türkiye’den Lübnan‘a götüren uçağın yakınında duruyor ve Ghosn’u bu uçağa aktarıyor. Bu aktarım süreci saniyeler sürüyor.

İşte Nissan eski CEO’sunun içlerine saklandığı o kutular

Ortaya çıkan imgelerde mekan alan kutuları yukarıda görüyorsunuz. Edinilen haberlere nazaran Nissan eski CEO’su bir vade boyunca bu kutuların içerisinde saklanmış. Akabinde da Ghosn, az evvel paylaştığımız aracın içerisine alınmış ve akabinde da uçağa görütürülmüş. Yetkililer, bu kaçış hikayesini aydınlatmak için çalışmalarını sürdürüyorlar.

İşte Carlos Ghosn’un kaçışının güvenlik kameralarına yansıyan kısımları

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek