Nikon’un Yeni DSLR’ı D780’in Fotoğrafları Ortaya Çıktı

 Nikon’un Yeni DSLR’ı D780’in Fotoğrafları Ortaya Çıktı

Tüketici Elektroniği Fuarı (CES), teknoloji yerküresinde mahal alan firmalar için nispeten kıymetli bir aktiflik. Bu sene 7 Ocak ile 10 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek olan aktiflikte, her sene olduğu üzere birçok firma yeni eserlerini, yeni eser prototiplerini ilgililerle buluşturacak. Her sene düzenlenen bu aktiflikte fotoğrafçılık tutkunları tarafından merakla beklenen gelişmeler de yaşanıyor.

Japonya merkezli fotoğraf makinesi ücreticisi Nikon da bu sene Tüketici Elektroniği Fuarı’nda yan alacak olan firmalardan bir tanesi ve şirket, bir seri farklı eseriyle birlikte D780’i de bu fuarda tanıtmayı planlıyor. Ancak şirket, şimdi eserini tanıtmadan DSLR makinenin fotoğrafları ortaya çıktı.

Nikon D780

Nikon Rumors isimli bir internet sitesi, Nikon’un yeni fotoğraf makinesinin görsellerini her açıdan yayınladı. Ortaya çıkan fotoğraflarda şirketin, D750 modelinde nokta alan AF seçme tuşunu D780’de terk ettiği görülüyor.

İki model arasında kıyaslama yapıldığında bir gayrı değişiklik AE-L / AF-L butonunun noktasının değiştirilmesi ve aşağı kaydırılması. AF-ON butonunun ise AE-L / AF-L butonunun derhal üstüne konumlandırılmış olması.

D750 ile kıyaslandığında D780’de göze çarpan bir vesair değişikliğin, kameranın üst tarafında yaşandığı görülüyor. D780 modelinin tepeden görünüşünde ISO butonunun deklanşörün acilen gerisine yerleştirilmiş olması dikkat çekiyor.

Cihazda mahal alacağı söylenen özellikler ise şunlar: 24 MP BSI CMOS sensör, geliştirilmiş düşük ışık çekimi, daha güçlü imaj işlemcisi, çift USH-II SD kart yuvası, 4K / 30p görüntü kaydı, Wi-Fi / Bluetooth kontağı. Cihazla ilgili daha detaylı haberler CES fuarındaki tanıtım sırasında ortaya çıkacak.

Nikon D780’e ilişkin görseller

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek