Netflix, The Witcher’ın Resmi Zaman Çizelgesini Paylaştı

 Netflix, The Witcher’ın Resmi Zaman Çizelgesini Paylaştı

Henry Cavill’ı Geralt of Rivia karakterinde izlediğimiz The Witcher, şu sıralar Netflix kütüphanesinin en tanınan serileri arasında mekan alıyor. Edebiyat uyarlaması, Polonyalı muharrir Andrzej Sapkowski’nin yarattığı kainatı takip ediyor. Orjinal hikayedeki karakterlerin aslına mütenasip formda inşa edilmesi, The Witcher hayranları tarafından beğeniyle karşılandı; lakin serideki devir çizelgesi hala tartışılmaya devam ediyor.

Netflix, The Witcher’ı izleyenlerin başını karıştıran bu hususa açıklık getirmek için sevilen serinin resmi hengam çizelgesini paylaştı. Detaylara geçmeden önce, haberde bolca spoiler olduğu konusunda sizleri uyaralım.

Geralt’ın, Ciri’nin ve Yennefer’in hikayeleri üç farklı devir diliminde geçiyor. Platformun paylaştığı devir çizgisinin, 1210 yılında Yennefer’in Aretuza’ya satılması ile başladığını görüyoruz. Geralt’ın hikayesi ise 1. kısımda Blaviken Kasabı sahnesinde başlıyor ve akabinde kahramanımız, 2. kısımda elfler tarafından Jaskier ile birlikte ele geçiriliyor.

The Witcher serisinin resmi vakit çizelgesi

Bir sonraki büyük vakit atlaması, Ciri’nin anası Pavetta’nın Geralt’ın Sürpriz Yasası savını kabul ettiğinde gerçekleşiyor. Bu gelişmenin yaşandığı 4. kısım, 1249 yılında geçiyor. Kelam konusu kısımda şimdi Ciri’nin doğmadığını hatırlatalım. Geralt’ın Yennefer ile birinci tanışması ise 5. kısımda gerçekleşiyor.

Bir sonraki devir atlamasının yaşandığı 7. kısım, vakit çizelgesini 1263’e taşıyor ve Geralt, Ciri üzerindeki tezi için Cintra’ya geri dönüyor. Bu arada Geralt ile Ciri’nin birinci vakit çizelgeleri arasında yaklaşık 40 sene olduğunu söylemiş olalım. Ama Geralt, mutant olduğu için yaşlanmıyor, bu yüzden daima tıpkı görünüyor.

Bu noktada, Yennefer‘in Sodden Tepesi Muharebesi’nde savaştığını görüyoruz ve bu savaş sırasında Geralt ve Ciri nihayet buluşarak, bizlere 2. serisi dört gözle beklememiz için bir neden veriyor. The Witcher’ı sevdiniz mi? Mülahazalarınızı aşağıdaki icmaller kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

The Witcher fragmanı:

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek