Nadir Araçların Üst Üste Dizildiği Depo (Video)

 Nadir Araçların Üst Üste Dizildiği Depo (Video)

YouTuber Larry Kosilla, geçtiğimiz günlerde Ferrari, Ford, Corvette ve Lamborghini üzere markaların nadir ve klasik 300 arabasından oluşan bir otomobil koleksiyonunun bulunduğun 3 depodan birinin medyasını paylaştı.

300 araçlık koleksiyonun ismini vermek istemeyen sahibi, YouTuber Kosilla’nın değerli koleksiyonun bir kısmını gezmesine ve görüntülemesine müsaade verdi. Araçların neredeyse üst üste depolandığı üç deponun birini gezebilen Kosilla, koleksiyonun hayranlık uyandırıcı olduğunu söyledi.

Koronavirüs salgınından evvel Kosilla’nın kaydettiği otomobil koleksiyonu videosu, fakat 10 Nisan tarihinde yayınlanabildi. 300 araçlık otomobil koleksiyonunun görüntüsü 10 gün içerisinde 2.2 milyon insan tarafından izlendi.

Koleksiyonda ABD ve Avrupa’da nadir olarak bulunan araçlar taraf alıyor

Depoda bulunan araçların 2 milyon insanın dikkatini çekmiş olması şaşırtıcı değil. Kosilla’nın görüntüsünü paylaştığı depoda Ferrari, Ford, Oldsmobile, Matra Djet ve Rolls-Royce üzere markaların ürettiği, artık nadir olarak bulunabilen araçlar bulunuyor.

Larry Kosilla, isimsiz koleksiyonerin bütün koleksiyonunu görmediğini söylüyor. Aslında Kosilla, depoyu gördükten sonra öteki depoları da görmek ve imgelerini almak için bir plan yaptı. Fakat koronavirüs salgını Kosilla’nın planlarının ertelenmesine neden oldu.

Kosilla, koleksiyondan 3 yıl evvel haberdar olmuş

YouTuber Kosilla, 300 nadir ve klasik araçtan oluşan koleksiyona ulaşma hikayesini Business Indsider’a anlattı. Kosilla, koleksiyonu aslında 3 yıl evvel öğrendiğini söylüyor. İsimsiz koleksiyonerin arkadaşının gönderdiği bir e-posta ile Kosilla, bu harika koleksiyondan haberdar olmuş.

Araçların sahibi olan isimsiz koleksiyonere ulaşan Kosilla, araçları görmeyi ve gereken restorasyon süreçlerini yapmayı teklif etti. Lakin araçların sahibinin mütemadi seyahat etmesi üzere nedenlerden ötürü Kosilla, üç yıl boyunca koleksiyonu görememiş.

2020’nin başlarında bu sefer koleksiyonun sahibi Kosilla’ya ulaşmış ve depolarda bulunan araçlar için Kosilla’dan yardım istemiş. Araçların bulunduğu depolarda artık yan kalmadığını söyleyen koleksiyoner, daha ziyade araca nokta açmak için kimi araçları satacağını, bunun için araçlar üzerinde çalışılması gerektiğini söyledi.

Gizemli koleksiyonerin koleksiyondaki birtakım araçları satma teşebbüsü koronavirüs salgını nedeniyle ileri bir periyoda ertelenmek zorunda kaldı. Koleksiyon üzerinde yapılacak çalışma da tıpkı biçimde ileri tarihe ertelendi.

Depoda mekan kalmadığı için araçlar üst üste sıralanmış

300 araçtan oluşan koleksiyon marka ve modellerine nazaran sıralanamıyor. Araçlar, koleksiyonerin araçları aldığı tarihlere nazaran depolarda istiflenmiş durumda. Kosilla, araçların depolanma prosedürünü Tetris oyununa benzetti. Otomobil depolamak için epeyce dar olan deponun meydanını artırmak için yerde taraf alan arabaların üst kısmına asansörlerle araçlar yerleştirilmiş.

Larry Kosilla, araba koleksiyonunda kendisinin daha evvel görmediği 10-12 araç bulunduğunu söylüyor. Kosilla, Ford GT40, Ferrari Lusso ve Nicholas Cage’e ilişkin olduğu söylenen bir Lamborghini LM002 üzere araçların kendisinin koleksiyondaki favorileri arasına girdiğini söylüyor.

Kosilla, araçların sahibi olan gizemli koleksiyonerin, zahir bir marka ve model üzerine ağırlaşmak bölgesine istediği araçları aldığını söylüyor. Araba sanayisinden olmayan koleksiyoner, koleksiyonunda bulunan araçların çabucak hemen hepsini ne hengam ve hangi hikaye aldığını hatırlıyor.

Araçların temizlenmesi 2 ayı alabilir 

Hayranlık uyandırıcı koleksiyonu görme talihi yakalayan Larry Kosilla, koleksiyon için nasıl bir rol alacağını şimdi bilmiyor. Ama Kosilla, araçların temizlenmesi ve tekrar şekillendirilerek kişilerin önüne çıkarılmasında rol almak istiyor. Kosilla, araçlar üzerinde çalışmaya başlayabilseydi işinin 2 ay içinde bitebileceğini söylüyor. Lakin araçların restorasyon süreçleri sırasında YouTube kanalı için manzara almaya çalışması, sürecin 4 aya çıkmasına neden olabilir.

Araçların temizlenmesi için uzun bir devir gerektiğini söyleyen Kosilla, her arabanın temizlenmesi gerekmediğini söylüyor. Kosilla, kimi koleksiyonerlerin araçlarını el değmemiş olarak istediklerini söylüyor.

Kosilla, şu anda münhasıran koleksiyonda bulunan iki Plymouth Superbird’ün yine hayata döndürme çalışmasına katılmak istiyor. YouTuber, iki araçtan birinin karmaşık bir boya çıkarma sürecine gereksinim duyacağını söylüyor.

Araçlar açık artırmaya çıkarılacak

İsmi açıklanmayan koleksiyoner, satacağı araçların tümünü tek seferde açık artırmaya çıkarmayacak. Araçlar 10, 20 yahut 100 araçlık kümeler halinde açık artırmaya çıkarılacak. Koleksiyoner bu açık artırmalardan elde ettiği gelirle koleksiyonuna yeni araçlar katmak istiyor.

300 araçlık araba koleksiyonunun bulunduğu depolardan birini görüntüleyebilen Larry Kosilla, geri kalan araçları da koronavirüs salgınının akabinde görmeyi planlıyor. Kosilla, koleksiyonun yayınladığı medyasının dışında bir de koleksiyonda bulunan Bizzarrini P538’i temizledi ve aracın medyasını YouTube’da yayınladı.

300 araçtan oluşan koleksiyonun medyası:

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın