Xiaomi’den Yeni ‘Kablosuz Hızlı Şarj’ Rekoru
10 Eyl, 2019 0:41 tarihinde eklendi

Xiaomi’den Yeni ‘Kablosuz Hızlı Şarj’ Rekoru

Xiaomi’den Yeni ‘Kablosuz Hızlı Şarj’ Rekoru

Xiaomi, daha önce açıkladığı ve 4.000 mAh güce haiz bir bataryayı 100 W adaptör ile 17 dakikada şarj edebilecek teknolojiye hemen hemen ulaşabilmiş değilse de bu ay içinde hızlı şarj mevzusunda yeni bir rekora imza atacağını belirtti.

Xiaomi Ar-Ge ekibi, kablosuz şarj hızlarını önemli oranda artırdıklarını belirterek 30 W güç ile bahsi geçen 4.000 mAh bataryanın yarısını 25 dakikada doldurabildiklerini ve %100 şarj oranına ise 69 dakikada ulaşabildiklerini açıkladı.

Xiaomi, rakiplerine fark atıyor:

Anlatmaya gerek olmasa da Xiaomi’nin kablosuz şarj teknolojisinde ulaştığı noktanın, çoğu kablolu şarj aletinden daha iyi bir durumda bulunduğunu açıklayalım. Örneğin meydana getirilen testlere bakılırsa Huawei P30 Pro’nun 4.200 mAh’lik bataryası bile yanında verilen şarj aleti ile %50 şarj oranına sadece 20 dakikada ulaşabiliyor.

Xiaomi’nin üzerinde çalıştığı teknoloji, ne vakit kullanılabilir olacak?

İlk zamanlarda kablosuz şarj aletlerinin verimli şarj etmediği düşünülse de gelinen bu aşamada sonuçlar çok tatminkar. Xiaomi’nin 30 W ile ulaştığı bu değerler, kağıt üstünde oldukça etkisi altına alan durmasına karşın pratikte farklı neticelar doğabilir. Verim düşmesinin önüne geçmek için çalışmaların devam ettiğini belirten Xiaomi, büyük oranda başarıya ulaşıldığını da belirtti.

Hızlı şarj sistemini göreceğimiz ilk modelinse Mi 9 Pro 5G olacağı açıklandı. Şu ana kadar en güçlü kablosuz şarj aygıtı 20 W olmasına rağmen Mi9 Pro’nun 30 W gücüyle gelecek olması yardımıyla Xiaomi dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Hızlı şarjın kutu içerisinde mi geleceği yoksa ayrı olarak mı satılacağı ise henüz bilinmiyor.

Like

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *