Xiaomi MIUI 11’den İlk Görüntüler Paylaşıldı
10 Eyl, 2019 12:58 tarihinde eklendi

Xiaomi MIUI 11’den İlk Görüntüler Paylaşıldı

Xiaomi MIUI 11’den İlk Görüntüler Paylaşıldı

Çinli bir teknoloji üreticisi olan Xiaomi’nin akıllı telefon kullananlarını sunduğu MIUI isimli arayüzün yeni sürümü MIUI 11’le ilgili çalışmalar sürüyor. Şirket, 2019 seneninın adım atarında çalışmalarını başlattığı arayüz için iyi bir yol kat etti ve şimdi, MIUI 11’den ilk görüntüler geldi.

Xiaomi’nin daha önceki açıklamalarında MIUI 11’in yeni bir tasarıma sahip olacağı, yeni simgelere sahip olacağı ve yeni özelliklerle dolu yepyeni bir MIUI deneyimi sunacağı açıklanmıştı. MIUI 11’le ilgili ortaya çıkan ilk görsellerse şirketin, daha sade bir tasarımla karşımıza çıkacağını açıkça ortaya koyuyor.

MIUI 11’le ilgili paylaşılan ekran görüntülerine yakından bakıldığı süre MIUI 11’in genel olarak Android 10 havası taşıdığı görülebiliyor. Bu bağlamda MIUI 11, daha sade ve şık simgelere kavuşmuş durumda.

MIUI 11’de “üretkenliği artırma” sloganıyla karşımıza çıkan Xiaomi, MIUI’nin de genel tasarımını az da olsa değiştirmiş olarak karşımıza çıkıyor. Sadece MIUI 11’in çok fazla beyaz boş alanıyla yazı stillerindeki koyuluk, dikkatlerden kaçmıyor.

Xiaomi, MIUI 11’e yepyeni özellikler ekledi

MIUI 11’in etkisi altına alan yanlarından bir tanesi, bu arayüzle beraber kullanılabilecek yeni özellikler. Bu özelliklerin en başlangıcında da yeni bir dosya paylaşım sistemi geliyor. Xiaomi’nin yeni sistemi Vivo ve Oppo iş birliğiyle yapılmış durumda ve bu özellik yardımıyla kullanıcılar, birbirlerine rahatça yüksek transfer hızlarında dosya gönderebilecekler. Ayrıca MIUI 11, konuma bağlı olarak gün doğuşu ve gün batışı saatlerini algılayarak parlaklığı değiştiren yeni bir özelliğin yanı sıra oluşturulan bir metnin rengin renklerini değiştirerek gösteren devamlı görüntüleme özelliğine de sahip.

Tüm bu yeni özelliklerle yetinmeyen Xiaomi, MIUI 11’le beraber dinamik sesler özelliğini ve yeni bir dosya yöneticisini de kullananlarının hizmetine sunacak. Ayrıca Xiaomi, bazı mesajlaşma uygulamaları için karanlık mod, otomatik cevaplama ve zamanlama gibi özellikleri de MIUI 11’e dahil ediyor.

Tüm bu yeniliklerle beraber karşımıza çıkan MIUI 11’in kullanıcılara sunulmasına da çok süre kalmadı. MIUI 11’in yayınlanmasıyla beraber kullanıcılar, tüm bu özelliklerin yanı sıra daha farklı özelliklerinde olduğu yeni MIUI’ye kavuşmuş olacaklar.

Like

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *