Telegram, Yeni Güncellemeyle Planlanmış Mesajları Getiriyor
7 Eyl, 2019 13:09 tarihinde eklendi

Telegram, Yeni Güncellemeyle Planlanmış Mesajları Getiriyor

Telegram, Yeni Güncellemeyle Planlanmış Mesajları Getiriyor

Özellikle çok fazla kişilerin olduğu grupların yönetimi ve birbirlerini çok tanımayan kişilerin bir arada bulunmasını gerektirecek durumlarda tercih edilen internetli mesajlaşma uygulaması Telegram, yeni özellikleriyle birlikte güncellendi. Geçen ay gösterilen v5.10 güncellemesinin üzerine gelen v5.11 güncellemesi, aşağıdaki yenilikleri getiriyor:

Planlanmış Mesajlar

Sessiz mesajlar özelliği, önceki güncellemede eklenmişti ve gönder düğmesinin üzerine basılı tutunca çalışıyordu. Şimdiyse Telegram, menüyü çeşitlendirmek adına “mesajı Planla” seçeneğini de getiriyor. Yine benzer şekilde gönder düğmesinin üzerine basılı tuttuğunuzda çıkacak olan menüden bildiriı planlayı seçerseniz, mesaj belirlediğiniz tarihte iletilecektir.

Bulut Temaları

Kullanıcılar, artık renk ve duvar kağıdı seçeneklerine göre yeni temalar oluşturabilecekler. Bunlara sonradan manuel olarak ince ayar yapılabileceği gibi, hemen de paylaşılabilecek. Temanın bağlantısı öteki kullanıcılarla paylaşılabilir ve bir kullanıcı temayı değiştirdiğinde, tema tüm kullanıcılar için güncellenir.

Yine tasarlanan bildiri seçenekleri

Kullanıcılar iletiı kopyalamak veya paylaşmak için tüm iletiı seçmek yerine, iletiın sadece bir bölümünü de seçebilecekler. Bildiri seçenekleri bölümü, kolaylık olması açısından yönlendirme, cevaplama ve daha fazlası için tek bir menüde birleştirilmiştir.

En önemlisi: Yeni emojiler

Telegram, yeni güncellemeyle beraber gizlilik ayarlarını güncellemekle kalmadı, çok daha önemli bir özellik olan emojilere de yenilerini ekledi :D. Yeni eklenen animasyonlu emojilerle beraber kendinizi daha iyi ifade edebileceksiniz.

Like

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *