2020 Model iPhone’lar Hakkında Önemli Açıklamalar
7 Eyl, 2019 13:37 tarihinde eklendi

2020 Model iPhone’lar Hakkında Önemli Açıklamalar

2020 Model iPhone’lar Hakkında Önemli Açıklamalar

Tecrübeli Apple analisti Ming-Chi Kuo, 2020 iPhone programına ilişkin tahminlerini vurgulayan yeni notlar yayınladı. Artık hakkında nerede ise her şeyi bildiğimiz iPhone 11’den sonrasında çıkacak olan yeni Apple telefonu için dikkat çekici noktalar var. Ming-Chi Kuo, gelecek yıl çıkacak olan iPhone modeli için önceliğin yüksek bant genişliği teknolojisi olacağını söylüyor.

Birçok şirket, yavaş yavaş 5G’ye geçiş yapmaya başladığı hâlde Apple’dan bu mevzuda herhangi bir adım göremiyorduk. Görünen o ki ABD’li şirket, bu teknolojiye önümüzdeki sene geçiş yapmaya başlamış olacak. Kuo’nun notları, 2020 iPhone programı için en büyük satış nedenlerini yer alıyor. Bu notlar, 3 anahtar yeniliği listeliyor.

İşte o yenilikler:

Tamamen yeni bir tasavvur5G desteği
Kamera iyileştirilmesi

Bu yenilikler ve güncellemeler ile iPhone’un yıllar geçtikçe piyasaya hâkim olacağı Kuo’nun tahminleri içinde yer alıyor.

Apple, iPhone tasarımunda büyük değişikliğe gitmeyi planlıyor:

Büyük bir tasarım değişikliği için gelecek yıla kadar bekleyen Apple’dan, iPhone 11 serisinin yeni kamera modülü haricinde iPhone X ve iPhone XS ile aynı tasarıma haiz olması bekleniyor.

Kuo’nun tahminleri içinde 2020 iPhone kameralarında ToF teknolojisinin kullanılacağı, fotoğraf kalitelerinin arttırılacağı ve üç boyutlu derinlik idraksının iyileştirilerek arttırılmış gerçeklik teknolojisinde yenilikler yapılacağı yer ediniyor. Tüm bunların yanında iPhone’un yapacağı tasarım değişikliğiyle OLED iPhone’ların piyasaya sürüleceği ve 5,8 ile 6,5 inç iPhone XS ve XS Max yerine 5,4 ile 6,7 inç modellerin geleceği de belirtiliyor.

Notlarda belirtilen öteki tahminler arasında ultra geniş bant özelliği ile alakalı detaylar yer alıyor. Daha önce iPhone 11 ile ultra geniş bandın kullanılacağını söyleyen Kuo, kısa menzilli sinyal sistemini kullanan iBeacons’un, cihazlardaki konum idraksında iyileştirmeler yapabileceğini de belirtti.

Like

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *