Minecraft’ın Ücretsiz Yükseltme Süresi Sona Erdi

 Minecraft’ın Ücretsiz Yükseltme Süresi Sona Erdi

Çıktığı devirden bu yana piyasayı sallayan ve tüm devranların en çok satan görüntü oyunu hâline gelen Minecraft, NVIDIA RTX ekran kartlarının sunduğu ışın izleme teknolojisine kavuştu. Minecraft’ı ışın izleme teknolojisini kullanarak oynamak isteyen oyuncular, oyunun açık beta sürümünü indirebilme imkânına sahip oldu.

Microsoft, yaptığı açıklamada oyunun fiyatsız yükseltilmesi teklifinin sonuna gelindiğini duyurdu. Minecraft’ın orjinal Java sürümüne sahip olan oyuncular, oyunun Windows 10 sürümünün fiyatsız bir kopyasını artık talep edemeyecek.

Minecraft’ın fiyatsız yükseltme mühleti bitti:

Microsoft, 2014 yılında Minecraft geliştiricisi Mojang’ı satın aldı ve sonraki yıl oyunun Windows 10 beta sürümünü başlattı. Minecraft’ın Java sürümü kullanılmaya devam edilirken oyunun geleceğinin çapraz platform desteğinden ötürü Bedrock Edition’da olduğu görünüyordu. Microsoft, bir müddet önce Windows 10 Edition için fiyatsız yükseltme sunmuştu. Minecraft’ın Java sürümüne sahip kullanıcılar, Mojang hesabına giriş yapıp Java’dan Windows 10 Edition’a fiyatsız yükseltme alabiliyorlardı. Bugün bu yükseltmenin sonuna gelindi. Artık oyuncular, yükseltme süreci için para ödemek zorundalar.

Bilindiği üzere oyunun RTX sürümünü seçmek için oyun içi menüde bir seçim yapmanız ehil. Elbette bu, NVIDIA’nın GeForce RTX grafik kartlarından birini de gerektiriyor. Öte yandan Minecraft’ı 144 fps’nin üzerinde rahatça oynatabilen NVIDIA RTX ekran kartlı bir sistem, ışın izleme teknolojisi açıldığında oyunu birebir rahatlıkta oynatamıyor. Oyun, ışın izleme teknolojisi açıkken DLSS yardımıyla bile istikrarsız bir şekilde 30/60 fps aralığında oynanabiliyor.

Elbette günümüzde bu fps bedelleri birçok oyuncu için yerinde olsa da 144 Hz monitörü olanlar, NVIDIA’nın ışın izleme teknolojisiyle monitörlerini pek de kullanamıyor. Bu durumun sırf Minecraft için makbul olmadığını söylemekte de yarar var.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın