Microsoft, Windows 7 Kullanıcılarını Bir Kez Daha Uyardı

 Microsoft, Windows 7 Kullanıcılarını Bir Kez Daha Uyardı

İnanması güç olsa da Windows 7’nin 10 yıl evvel çıktığını artık sindirmemiz gerekiyor zira Microsoft, Windows 7’ye destek vermeyi önümüzdeki hafta bırakacak gelgelelim Windows 10 çıkalı uzun bir hengam geçmiş olmasına karşın birçok Windows kullanıcısı hâlâ Windows 7’yi terk etmedi.

Elbette alışık olduğumuz şeyleri terk etmek epey çetin olabilir gelgelelim siz de Windows 10’a hâlâ geçiş yapmamış ve Windows 7’de kalmış kullanıcılardansanız, Microsoft’un size bir uyarısı var. Microsoft, 14 Ocak 2020 tarihinde yani tam bir hafta sonra Windows 7 desteğini keseceğini tekrar hatırlattı.

Microsoft, Windows 7 desteğini kesiyor:

Microsoft tarafından yapılan açıklamada “10 yıl sonucunda Windows 7 desteği 14 Ocak 2020 tarihinde son buluyor” cümlesine konum verildi. Şirket, belirtilen tarihten itibaren Windows 7’ye teknik destek, pratik ve güvenlik güncellemeleri göndermeyecek.

Elbette bu durum, Windows 7’yi büsbütün kullanamayacağınız mealine gelmiyor ama şirketin yaptığı açıklamada Windows 7 kullanmaya devam ettiğiniz takdirde virüsler ve zararlı yazılımlar için gaye olacağınız belirtiliyor. Kestirim edebileceğiniz üzere bunun sebebi de artık rastgele bir güvenlik yenileştirmesi almayacak olmanız.

Güvende kalmak için ne yapılmalı?

Microsoft, Windows 7’ye desteğini kestiğinde kullanıcılar büsbütün savunmasız kalacak ve mevcut güvenlik tedbirleri artık kolay kolay kırılabilir olacak. Evet bunun önüne geçmek için ne yapılmalı? Microsoft’un verdiği yanıta nazaran kullanıcılar, güvende kalmak istiyorlarsa acilen Windows 10’a geçiş yapmalı.

Microsoft’un çıkardığı en son işletim sistemi olan Windows 10, şirketin bugüne kadar çıkardığı en inançlı işletim sistemi olarak kabul ediliyor. İçinde sunduğu kapsamlı uçtan uca güvenlik özellikleri sayesinde Windows 10, kullanıcılarını çok daha âlâ koruyabiliyor.

İçinde bulunduğumuz çağ hayli süratli gelişen bir çağ ve her hengam aktüel olmak tahminen de bizim için en uygun seçenek dolayısıyla siz de güvenliğinizi sağlamak için acilen Windows 10’a geçiş yapın, daha evvel denemeyip alışkanlıklarınızdan kurtulamadıysanız bir baht verin.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek