Mi 10 Youth Edition’ın Kamera Özellikleri Paylaşıldı

 Mi 10 Youth Edition’ın Kamera Özellikleri Paylaşıldı

Akıllı telefon yarışmasının kıymetli üreticilerinden olan Xiaomi, şubat ayında yerkürenin birinci 108MP kameralı telefonu olan Mi 10 Pro’yu duyurmuştu. Çinli akıllı telefon üreticisi amiral gemisinin daha müsait fiyatlı bir versiyonu olan Mi 10 Lite 5G’yi geçtiğimiz haftalarda Avrupa’da piyasaya sunmuştu.

Mi 10 Lite 5G’nin akabinde Xiaomi Çin’de Mi 10 Youth Edition isimli yeni bir akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek lansmanla tanıtılacak Mi 10 Youth Edition’ın dörtlü kamerası bugün yayınlanan görüntüler ile tanıtıldı.

Mi 10 Youth Edition, 50x dijital zoomla geliyor

Dörtlü kamera yapısına sahip olan Mi Youth Edition’ın dört kamerasının arasında bir de periskop kamera bulunuyor. Telefonun periskop kamerası 5x optik zoomun yanında 50x dijital zoom sağlıyor.

Xiaomi, Mi 10 Youth Edition’ın dikkat cazibeli periskop kamerasının zoom özelliklerini yayınladığı iki görüntü ile gözler önüne seriyor. Yayınlanan birinci medyada Xiaomi’nin hizmetlisi büyük bir odanın kendisine nazaran uzak ucunda bulunan küçük bir aynadan kendi fotoğrafını çekiyor. Xiaomi’nin yayınladığı 2. görüntüde ise Xiaomi’nin Pekin’deki Bilim ve Teknoloji Parkı’nın çatısından 15 km aradaki Wangjing SOHO’nun fotoğrafı çekiliyor.

Mi 10 Youth Edition, dörtlü kamera dizaynına sahip olacak

Xiaomi, görüntülerin yanında Mi 10 Youth Edition’ın dörtlü kamera dizaynını gösteren fotoğraflar da yayınladı. Yayınlanan fotoğraflarda dikdörtgen çerçeve içine yerleştirilmiş hale Mi 10 Youth Edition’ın kameraları görülüyor.

Mi 10 Youth Edition’ın dörtlü kamera dizaynının sol üst bucağında ana kamerası mahal alıyor. Ana kameranın yanında makro mercek bulunuyor. Kamera dizaynının 2. sırasında ise ultra geniş açılı lensin yanında periskop kamera görülebiliyor.

Xiaomi, Mi 10 serisinin münasip fiyatlı yeni üyesi olacak Mi 10 Youth Edition’u 27 Nisan’da düzenleyeceği lansmanla tanıtacak. Telefonun geri kalan özellikleri, fiyatı ve piyasaya ne devir çıkacağı lansmanla birlikte olacak. Xiaomi Mi 10 Youth Edition’ın kamera özellikleri Çin’de piyasaya sürülecek telefonun yerkürenin geri kalanında kullanıcılara sunulması isteğini doğuruyor.

Mi 10 Youth Edition 50x zoom özelliğini performansını gösteren görüntüler:

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın