Mercedes’in Yeni Konsepti: Karşınızda Vision AVTR

 Mercedes’in Yeni Konsepti: Karşınızda Vision AVTR

ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen CES 2020’nin başlamasıyla birlikte tüketiciler, teknoloji devlerinin yeni eserleriyle tanışmaya başladılar. Etkinliklere katılan şirketlerden bir tanesi de araba bölümünün en değerli isimlerinden bir tanesi olan Mercedes‘ti. Araba devi şimdiyse, CES 2020 aktiflikleri kapsamında “Vision AVTR” isimli bir konsept araç tanıttı.

Mercedes’in tanıttığı yeni konsept araç, bilim kurgu sinemalarından fırlamış üzere görünen dizaynıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Teknolojik açıdan da dolu dolu olan araç, geleceğin arabalarının nasıl olabileceğine dair bir ön bakış atmamıza da yardımcı oluyor. Dilerseniz artık, Mercedes’in yeni konsept aracı Vision AVTR’nin özelliklerine ve görünüşüne yakından bakalım.

Önünüzde Mercedes Vision AVTR

Araç, günümüz araçlarına orantıyla çok enteresan özelliklere sahip. Örneğin Vision AVTR’nin kapıları yok. Başkaca aracın art kısmında 33 adet çok taraflı ve hareketli küçük biyonik kapakçıklar bulunuyor. Mercedes yetkilileri, bu kapakların hem yolculara dış mekanı gösterdiğini hem de araca güç sağladığını söylüyor. Lakin bu kapakların nasıl güç ürettiği anlaşılabilmiş değil.

Mercedes’in konsept aracı, iç dizaynıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Mercedes’e nazaran bu araç, tüketicilerin aldığı nefesi bile hissedebilecek bir yapıya sahip. Bu yüzden de araba devi, konsept aracının denetimini yeni nesil sistemlerle kullanıyor. Örneğin araçta bulunan bir ped, aracın tüm denetimine sahip olmanıza yardımcı oluyor.

Mercedes, laf konusu denetim pedini aracın konsoluna yerleştirmiş durumda. Bu denetim pedi, titreşimli bir yapıya sahip ve tüketicilerin ergonomik rahatına nazaran yerleştirilmiş. Aracın umumî manada yatık olan koltukları, bir yandan rahat bir biçimde oturmanızı sağlarken öbür yandan da aracın denetimini sağlayan konsolu rahatça kullanmanızı sağlıyor.

Böyle bir aracı yollarda görmek, şu an çok da mümkün olan bir şey değil. Gelgelelim bu araç, Mercedes üzere dev bir araba üreticisinin geleceğe nasıl yaklaştığını gösteriyor. Lakin tahminen yıllar sonra bu biçim araçlar, günümüzün binek otomobilleri üzere olur ve tüketiciler, daha farklı bir hayat sürmeye başlar.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek