Meizu 17’nin Lansmanına Sayılı Günler Kaldı

 Meizu 17’nin Lansmanına Sayılı Günler Kaldı

Meizu 17 ve Meizu 17 Pro, 12 gün sonra Çin’de tanıtılacak. Çinli firma, lansman öncesinde her gün telefonların birtakım temel özelliklerini ortaya çıkartıyor. Dün ve bugün telefon hakkında kıymetli diyebileceğimiz malumatlar Meizu tarafından yayınlandı. Meizu M081Q kod isimli telefonun 3C sertifikasında görünmesi, Meizu 17’nin 30 W süratli şarj desteğiyle geleceğini kanıtlamıştı. Şirketten yapılan yeni açıklama da Meizu 17’nin 30 W Üstün mCharger ile geleceğini ortaya koydu. Başkaca telefonun, uzun bir tasarruf müddeti sunacak olan devasa 4.500 mAh’lık bataryaya sahip olacağı ortaya çıktı.

Söylentilere göre seri, Meizu 17 Pro isminde daha üst seviye bir telefona da mesken sahipliği yapacak. M091Q model numarasına sahip olduğu söylenen cihaz Meizu 17’den daha da süratli olan 40 W süratli şarj edici ile birlikte gelebilir. Ancak şirket şimdi Pro modeli hakkında bir açıklamada bulunmuş değil.

90 Hz’ye kadar ekran yenileme suratı desteği bulunacak:

Meizu 17’ye geri dönersek, şirketin açıkladığı özelliklerden biri de telefonunun 90 Hz ekran yenileme suratı desteği olması. Daha evvel şirketin bu mevzuda 60 Hz’den yukarı çıkmadığını da göz önüne alırsak bu Meizu için ulaşılan en yüksek seviye diyebiliriz. Ekranda bir delik de mevcut ve bu deliğin ön kameranın yuvası olacağı düşünülüyor. Pro modelinin de buna misal olarak tasarlandığı ama kenarlara yanlışsız kavislendiği düşünülüyor.

Açıklananlar bunlarla da sonlu değil, şirket geçtiğimiz hafta Meizu 17’ye güç veren işlemcinin Snapdragon 865 olacağını açıklamıştı. Bunun dışında kayda kıymet özelliklerden biri de UFS 3.1 depolamaya sahip olması desek yanlış olmaz. Bu yeni cihazın gri ve beyaz olarak en az 2 renkte ilgililerine sunulması bekleniyor. Fiyat konusunda yapılan bir açıklama bulunmasa da ortada cihazın 594 dolardan (4.143 lira + vergiler) satışa çıkacağına dair söylentiler bulunuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın