Masaüstü Facebook Messenger’a Karanlık Mod Geldi

 Masaüstü Facebook Messenger’a Karanlık Mod Geldi

Dünya’da 1 milyardan çokça kullanıcıya sahip olan Facebook, iletileşme pratiği Facebook Messenger’ı daha evvel masaüstü platformlara da getirdi. Şirket, kullanıcıların yeni özellikleri deneyebilecekleri sürüm olan Facebook Messenger Beta’yı da yayınladı.

Facebook Messenger ve Facebook Messenger Beta, şu anda Microsoft Store üzerinden masaüstü platformlara indirilebilir durumdalar. Bugün ise şirket, Facebook Messenger için yeni güncellemeler yayınladı. Güncelleme ile birlikte her iki pratiğe da karanlık mod desteği geldi.

Facebook Messenger’a karanlık mod geldi:

Facebook’un masaüstü Messenger pratiklerine gönderdiği güncellemeler şimdi herkes için yayınlanmadı. Şirket, Microsoft Store üzerinden Facebook Messenger tatbikinin birinci istikrarlı sürümünü yavaş yavaş göndermeye başladı. Güncelleme ile birlikte karanlık mod dışında birçok geliştirme de pratiğe eklendi.

Yeni yenileştirme ile Facebook Messenger, OSMeta sisteminden ayrıldı. Böylelikle pratiğin yekun boyutu eski versiyona nazaran 100 MB azalma yaşadı. Bununla birlikte Facebook Messenger artık 64 bit işlemcileri destekler oldu ve yeni bir ikona kavuştu. Daha evvel Facebook Messenger Beta’da bulunan karanlık modu da getiren güncellemenin yenilikleri şu halde oldu:

  • Güncelleme ile Facebook Messenger’a gelen öteki özellikler ise şöyle oldu:
  • Gönderilmiş bildirileri kalıcı formda silebilme
  • Yeni temalar (Gri ve karanlık)
  • Evrak gönderme
  • Sohbetleri gizleme
  • Yeni ikon
  • Güncellenmiş emoticon’lar

Facebook Messenger’ı bilgisayarınıza kurmak istiyorsanız, Microsoft Store’u açtıktan sonra arama kısmına Facebook Messenger yazarak uygulamayı indirebilirsiniz. Bunun noktasına bu irtibata tıklayarak da Facebook Messenger’ın Microsoft Store sahifesine erişebilirsiniz.

Facebook Messenger’ı bilgisayarınıza kurmak için ufak bir hatırlatma yapalım. Pratik, sırf Windows 10 sürüm 10240.0 yahut daha üstü sürümleri ve x64 mimarili bilgisayarları destekliyor. Windows’un son sürümünü bilgisayarınıza yüklemiş durumdaysanız rastgele bir halde sorun yaşamayacaksınız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek