Manisa Valiliği’nden ‘Volkswagen Dolandırıcısı’ Uyarısı

 Manisa Valiliği’nden ‘Volkswagen Dolandırıcısı’ Uyarısı

Dolandırıcılık vakaları memleketimizde sık sık gündeme geliyor. Son günlerde Manisa’da yaşanan hikayeler neticesinde Manisa Valiliği, bir açıklama yayınlayarak vatandaşları dolandırıcılara karşı uyardı. Açıklamada, “Volkswagen fabrikasında işe yerleştirme ismi altında vaatlerde bulunarak dolandırıcılık yapıldığı, bu nedenle Manisa Valiliği, Manisa Çalışma ve İş Kurumu Vilayet Müdüriyeti ismi kullanılarak yapılan talep ve vaatlere itibar edilmemesi, bu türlü bir durumla karşılaşılması hâlinde ivedilikle valilik, emniyet ve jandarmaya bildirilmesi kamuoyunun dikkatine ehemmiyetle duyurulur” sözleri nokta aldı.

Yapılan açıklamada dolandırıcıların kullandığı sistemler hakkında haber verilmedi. Tekrar de dolandırıcılığın muhtemelen iş imkânı sağlanması için bir ölçü ‘aracılık ücreti alınması’ üzerine heyeti olduğunu varsaymak mümkün.

Volkswagen fabrikası nereye kurulacak?

Türkiye, Volkswagen’in yeni araba fabrikası için güçlü adaylar arasında konum alıyor. O denli ki Alman menşeli firma Manisa’da yaklaşık 1 milyar TL varlığa sahip Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketini kurmuştu.

Yine de fabrikanın nereye kurulacağı konusundaki tartışmalar sona ermiş değil. Volkswagen, bu mevzuda daha evvel hem baş karıştıran hem de yüreklere su serpen açıklamalar yaptığı için durum hâlâ karmaşık. Mevzu hakkındaki tüm detayları anbean izleyerek sizlerle paylaşıyor olacağız. Kaçırmamak için takipte kalın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek