LG, CES 2020’de Göstereceği Ekranları Duyurdu

 LG, CES 2020’de Göstereceği Ekranları Duyurdu

Güney Koreli teknoloji firması LG, geçtiğimiz yılki CES’te (Tüketici Elektroniği Fuarı) katlanabilir OLED TV R modeliyle, fuara gelen iştirakçileri etkilemeyi başarmıştı. Şirket, perşembe günü yaptığı açıklamada bu sene düzenlenecek olan CES’te yeni OLED ekranlarını tanıtacağını duyurdu.

LG ve CES 2020

Şirketin duyurduğu ekranlar arasından en çok ilgi çeken, uçakların duvarlarını kaplayacak halde tasarlanmış yeni nesil OLED’lerdi. LG’ye nazaran yeni OLED’ler, “kapalı kabinlerin dar meydanlarında kişilerin daha geniş hissetmesini sağlayacak”

Bunun haricinde Güney Koreli teknoloji şirketi, %40 şeffaflığa sahip olacağını söylediği yeni 55 inç Full HD Transparent OLED ekranını duyurdu. Şirket, bu ekranların kabinlerde bölme olarak kullanılabileceğini söyledi. Bir öbür eser her iki tarafından da bükülebilen 65 inç Ultra HD Bendable OLED ekran. Başkaca bir de 13,3 inç Plastic OLED tablet bulunuyor. Şirket; plastik, şeffaf ve katlanabilir OLED’lerin otomobillerde ve ofislerde tasarrufunun gösterileceğini de aktardı.

Ev teknolojilerine bakıldığında LG’nin, ultra ince “duvar kağıdı” OLED’lerinde yeni güncellemelere gittiği görülüyor. Şirket, 11.2 kanallı ses sistemi desteği olan yeni 88 inç 8K Cinematic Sound OLED ekranını yayınlayacak. Bunlara ek olarak şirket, 65 inç UHD Roll-Down OLED ekranını duyurdu. Bu ekran, bir projektör ekranı üzere aşağı hakikat katlanabilecek. Şirketin fuarda göstereceği bir başka ekran da 48 inç OLED TV olacak.

Güney Koreli şirketin Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıtacağı ekranlar bunlardı. Fakat bu eserlerden hangilerinin, ne devir ticari olarak satışa sunulacağı şimdi bilinmiyor. Fuarda bu husus hakkında çok daha detaylı malumatlar açıklanabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek