Lenovo, Smart Tab M10 ve Smart Frame Ürünlerini Tanıttı

 Lenovo, Smart Tab M10 ve Smart Frame Ürünlerini Tanıttı

Lenovo, geçtiğimiz eylül ayında Smart Tab M8 isimli cihazını kullanıcılarla buluşturmuştu. Çin’de mahal alan teknoloji şirketi, CES 2020 fuarında artık de Smart Tab M10 isimli modeliyle serisine bir yeni cihaz daha ekliyor. Eserin modelinin tam ismi Smart Tab M10 FHD Plus 2 olarak belirtiliyor ve eser, Google Asistan ile birlikte çalışıyor. Smart Tab M10’un bir tablet olarak kullanılabilmesinin yanı sıra eseri Smart Charging Station özelliğinden faydalanarak ‘akıllı ekran’ olarak da kullanmak mümkün.

Şirket, Smart Tab M10 ile birlikte Smart Frame isimli eserinin tanıtımını da gerçekleştirdi. Smart Frame, 21,5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan akıllı dijital fotoğraf çerçevesi olarak önümüze çıkıyor. Gelin Lenovo’nun yeni eserlerini birlikte inceleyelim.

Lenovo Smart Tab M10 özellikleri:

Smart Tab M10, 10,3 inç büyüklüğünde ve Full HDgörüntü kalitesi sunan bir ekrana sahip. MediaTek Helio P22T işlemciden güç alan cihaz; 4 GB RAM, 128 GB depolama ortamı, 5.000 mAh batarya ve Dolby Atmos sistemiyle çalışan iki yan hoparlör ile birlikte geliyor.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Smart Tab M10 cihazının bir öteki işlevi de ‘akıllı ekran’ olarak kullanılabiliyor olması. Cihaz ile birlikte gelen Smart Charging Station ünitesini kullanarak Ambient Modu’nu canlı hâle getirebilir ve Google Asistan pratiğinden yararlanarak uzaktan komut verebilirsiniz. Tabletin sahip olduğu ikili mikrofon sistemi sayesinde kullanıcının sesi, odanın öbür ucundan bile duyulabiliyor. Akıllı ekranların sunduğu bütün özellikleri içinde barındıran tablet, kullanılmadığı devirdeyse dijital fotoğraf çerçevesi vazifesi görüyor. Cihaz, aile içi çoklu kullanıcı seçeneğini de barındırıyor ve her kullanıcı için yüz tanıma desteği sunuyor.

Lenovo Smart Frame özellikleri:

Lenonvo’nun Smart Frame eseri, 21,5 inç Full HD mat ekrana sahip ve her ışıkta üst seviye imaj kalitesi sunmak için tasarlandı. Odadaki ışık seviyesini algılayan sensörleri sayesinde de otomatik olarak parlaklığını ayarlayabiliyor. Akıllı çerçevenin sahip olduğu bir özellik de çeşitli el hareketlerini algılayabiliyor olması. Bu sayede fotoğraf akışını uzaktan durdurabilir ya da devam ettirebilirsiniz.

Smart Frame, yapay zekâ teknolojisine sahip ve bu sayede otomatik olarak en yüksek kaliteye sahip fotoğrafları bir arada toplayıp en yeterli formda sunabiliyor. Smart Frame ile birlikte gelen asma aparatı ile çerçeveyi dikey yahut yatay olarak duvara asmak mümkün. Smart Frame’in başkaca çeşitli renk seçenekleri de mevcut.

Lenovo Smart Tab M10 cihazının fiyatı 189 dolar olarak belirlendi ve nisan ayından itibaren raflardaki yanını alacak. Lenovo Smart Frame ise 399 dolar fiyat etiketiyle ağustos ayında satışa sunulacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek