Knives Out’un Devam Filmi İçin Çalışmalar Başladı

 Knives Out’un Devam Filmi İçin Çalışmalar Başladı

Direktör Rian Johnson’ın geçtiğimiz kasım ayında vizyona giren ve gişede muvaffakiyet yakalayan polisiye güldürü sineması Knives Out‘un devam sinemasıyla geri döneceği açıklandı. Ayrıca ünlü oyuncu Daniel Craig’in yeni sinemada de dedektif Benoit Blanc rolüyle önümüze çıkacağı bildirildi.

Johnson, duyuruyu Altın Küre Ödülleri’nin partisinde, The Hollywood Reporter’a yaptı. Direktör, sineması gelecek yıl içinde prodüksiyona sokmak istediğini ve Craig’in yarattığı karakterin geri döneceğini açıkladı. Knives Out’un yapımcılardan Ram Bergman da, “Daniel sineması yaparken çok eğlendi ve daha fazlasını yapmak istiyor” laflarıyla, Craig’in rolüne geri dönmek istediğini belirtti.

Knives Out devam sinemasının çekimlerine 2021’de başlanması planlanıyor

Craig, sinemada mekan alan bir gayri oyuncu Ana de Armas ile birlikte ilk kere Altın Küre‘ye aday oldu. Knives Out’un oyuncu takımında; Captain America rolüyle öne çıkan Chris Evans, Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı sinemasının yıldızlarından Ana de Armas ve James Bond olarak tanıdığımız Daniel Craig’in yanı sıra Jamie Lee Curtis, Toni Collette, Don Johnson, Michael Shannon, LaKeith Stanfield, Katherine Langford ve Jaeden Martell üzere isimler taraf alıyor.

Film, varlıklı bir aile ve hemşirelerinin (Armas), yaşlı bir aile üyesinin (Christopher Plummer) konutta meyyit bulunmasının ardından bir dedektif (Craig) tarafından soruşturulmasını husus alıyor. Knives Out, eleştirmenler tarafından büyük beğeni topladı ve Altın Küre’de en yeterli güldürü sineması kısmında aday gösterildi. Fakat sinema ve oyuncular, ne yazık ki armağan alamadı.

Yaklaşık 40 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen Knives Out, bilet satışlarından yaklaşık 235 milyon dolar hasılat elde etti. Sinema, ABD’de Quentin Tarantino’nun Evvel Upon a Time in Hollywood filmini gişede geçme yolunda ilerliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek