Kardeş Escobar’ın Katlanabilir Telefonuna CES 2020 Yasağı

 Kardeş Escobar’ın Katlanabilir Telefonuna CES 2020 Yasağı

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda ismine seri ve sinemalar bile çekilen Kolombiyalı uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın kardeşi Roberto Escobar, katlanabilir yapıda olan Escobar Fold 1 telefonunu tanıtmıştı. Mütenasip fiyatıyla müşterilerin ilgisini çeken telefon, gelen son haberlere nazaran Las Vegas’ta düzenlenecek olan CES 2020’de pek beğenilen karşılanmıyor.

Şimdiye dek büyük merak uyandıran cihaz hakkında CES kapsamında daha detaylı haberler elde edilmesi bekleniyordu. Fakat Tüketici Teknolojisi Derneği (CTA), Escobar Fold 1 modelinin ve şirket yetkililerinin CES 2020 fuarında taraf almasının “yeterli bir şey” olmadığına karar verdi.

Escobar Fold 1’e Samsung darbesi:

Escobar Inc.’in İsveç asıllı CEO’su Olof Gustafsson, fuara iştiraklerinin yasaklanmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Samsung ve vesair büyük şirketlerin Escobar Fold 1’i bir tehdit olarak gördüğünü belirten Gustafsson, bu şirketlerin mevcut güçlerini kullanarak gayretlerini baltaladıklarını belirtti. Gustafsson’un Samsung’dan başlayıp işin içine Pablo Escobar’ı da kattığı açıklamanın devamı ise şu formda:

“Samsung korkuyor, birebir aktiflikte yan yanayken çok daha üstün bir eseri daha yeterli bir fiyata sunmamızdan korkuyor. Aslında güçlerini bizi susturmak için kullanıyorlar. Pablo Escobar’ın onlardan çok daha evvel orada olduğunu ve çok daha sonra da orada olacağını unutuyorlar.”

Gustafsson’un bu çarpıcı suçlamalarına karşılık olarak Güney Koreli firmadan şimdi bir karşılık gelmedi. Rakiplerine kıyasla çok daha ucuz fiyatlar sunacaklarını söyleyen Escobar Inc., katlanabilir telefon için 349 dolar üzere bir fiyat etiketi belirlemişti.

Genel olarak saldırgan halleriyle tanıdığımız şirket, geçtiğimiz günlerde de kardeş Escobar’ın yaptığı açıklamalarla gündeme gelmişti. Apple’ı eleştiren Roberto Escobar, yaptığı açıklamalarda “Apple’ı yeneceğimi söyledim ve yeneceğim de” demişti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek