iPhone’da FaceTime Nasıl Kapatılır? (+MacOS ve iPad)

 iPhone’da FaceTime Nasıl Kapatılır? (+MacOS ve iPad)

Facetime ile imajlı görüşme yaparak yerkürenin öbür ucundaki sevdiklerimizle bile çok rahat bir biçimde görüşebiliyoruz. Bir periyot meydana gelen güvenlik açığı nedeniyle iPhone(iOS), iPad ve macOS kullanıcılarının FaceTime pratiğini kapatması gerekmişti. İşte tam da bu noktada aslında birçok kullanıcının bu süreci nasıl yapacağını bilmediği ortaya çıkmıştı.

FaceTime üzerinden yapılan görüşmeler olağan davetlere nazaran daha kaliteli oluyor. Imajlı görüşme özelliğinin yanına bir de kaliteli ses eklenince, bu onu daha da alımlı hale getiriyor. Lakin yeniden de, yukarıda bahsettiğimiz usuldeki acil durumlarda yahut cihazınızı satarken FaceTime tatbikini kapatmanız gerekebilir. Bunun için iPhone, iPad ve macOS cihazlarında farklı yollar uygulanıyor.

iPhone(iOS) ve iPad FaceTime nasıl kapatılır?

  • Ayarlar’ı açın,
  • Çıkan listeden FaceTime’a girin,
  • FaceTime’ın önünde bulunan yeşil durum çubuğuna dokunarak kapatabilirsiniz,
  • Şayet açmak isterseniz tekrar tıpkı yolu izleyebilirsiniz.

iPhone ve iPad kullanıcıları FaceTime’ı yukarıda bölge alan unsurlardaki adımları izleyerek kapatabilirler. FaceTime pratiğini kapatmanın yahut açmanın rastgele bir ecri bulunmuyor. Yalnızca Apple kullanıcıları arasında fiyatsız mesajlaşmanızı sağlayan iMassage tatbikinin bir defaya mahsus çok düşük bir fiyatı oluyor. Bunun dışında FaceTime’ı dilediğiniz hengam açıp kapatabilirsiniz.

macOS FaceTime nasıl kapatılır?

  • Mac’teki FaceTime pratiğini açın,
  • Tercihler seçeneğine dokunun ve akabinde Ayarlar’a girin,
  • Son olarak Çıkış Yap seçeneğine dokunun.
  • Yine giriş yapmak için Apple kullanıcı ismi ve şifrenizle tatbike girebilirsiniz.

Mac kullanıcıları yukarıdaki adımları takip ederek imajlı görüşme pratiğini kapatabilir. Bunun dışında uygulamayı komple kapatmadan yalnızca bildirimleri ve aramaları da kapatabilirsiniz. Bunu yapmak için pratiğe giriş yaptıktan sonra FaceTime’ı kapat seçeneğine tıklamanız ehliyetli olacaktır. O andan itibaren hiçbir bildirimi almayacaksınız ve davetler cevapsız kalacak.

Her hengam sorulan çok umum bir soru: FaceTime’da manzaralı görüşme fiyatlı mi?

Bu sorunun çok sık sorulmasının nedeni ise FaceTime’in evvelden internet gereksinimi duymayan bir özellik olması, yerküre 3G’li görüşmelere yeni yeni alışırken iPhone’lara getirilmesiydi. Daha sonra Apple, operatörlerin ısrarı üzerine özelliği internete bağlı bir hale getirdi.

Yaşanan bu değişim nedeniyle birtakım Apple kullanıcılarında iPhone, iPad ve Mac cihazlarında manzaralı görüşme yapmanın fiyatlı olduğu konusunda bir yanılgı var. FaceTime üzerinden yapacağınız tüm görüşmeler internet paketiniz ile karşılanıyor, şayet hattınıza tarifli bir internet paketiz varsa ya da Wi-Fi’a bağlıysanız, rastgele bir ek fiyatlandırması bulunmuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek