iPhone SE 2’ye Ait Olduğu Söylenen Yeni Görüntüler

 iPhone SE 2’ye Ait Olduğu Söylenen Yeni Görüntüler

Yeni elde edilen haberlere nazaran 2020 yılı, Kaliforniya merkezli teknoloji firması Apple için nispeten hareketli başlayacak. Söylentilere nazaran şirket, yılın birinci yarısında iki farklı iPad modeli ve bir de 4,7 inç büyüklüğünde bir iPhone modelini piyasaya sürecek. Varsayım edebileceğiniz üzere bu iPhone, bütçe dostu bir cihaz olarak önümüze çıkacak ve iPhone 9 yahut iPhone SE 2 olarak isimlendirilecek.

Lansmana kadar telefonun hangi isimle piyasaya sürüleceğini bilemeyecek olsak da OnLeaks tarafından paylaşılan bir medya, cihazın 360 noktalık görünümünü gözler önüne seriyor. Bilmeyenler için OnLeaks’in sızıntı konusunda epeyce yüksek bir muvaffakiyet orantısına sahip olduğunu da hatırlattıktan sonra telefonun render manzaralarına daha yakından bakabiliriz.

iPhone 9/SE 2’ye ilişkin olduğu söylenen manzaralar:

Daha evvelki sızıntılardan da bildiğimiz üzere yeni çıkacak bütçe dostu telefonun, iPhone 11 serisi ile tasarım manasında hiçbir emsal noktası bulunmuyor. Bunun alanına telefon, geçtiğimiz yıllarda tanıtılan iPhone 8 ile benzeri bir tasarım çizgisinde buluşuyor. Velev OnLeaks tarafından paylaşılan haberlere nazaran cihazın 138,5 x 67,4 x 7,8 mm (arka kamera çıkıntısı dâhil 8,6 mm) boyutlarında olması bekleniyor.

Öte yandan OnLeaks, render imajlarını paylaştığı iPhone SE 2 modelinin art tarafında buzlu cam dizaynının taraf alacağını düşünüyor. Bu da yeni tanıtılacak olan telefonu 2017 model iPhone 8’den ayıran en sarih özelliği olacak üzere görünüyor. Buna ek olarak imajlardan yola çıkarak yeni model iPhone’un kablosuz şarjı destekleyeceğini de varsayabiliriz.

iPhone 9/SE 2’de yan alması beklenen teknik özellikler:

Arka kısmında tek bir kameranın bulunması beklenen müsait fiyatlı iPhone modelinde, 4,7 inçlik çerçeveli LCD panel mahal alacak. Bununla birlikte Touch ID özelliğini geri döndürecek olan iPhone 9, A13 Bionic işlemcinin yanında 3 GB LPDDR4X bellek sunacak.

Bir önceki iPhone SE modelinde 249 dolar başlangıç fiyatını baz alan Apple’ın bu modelindeyse biraz daha yüksek bir fiyat siyaseti izleyeceği belirtiliyor. Buna nazaran iPhone 9 modeli için argüman edilen başlangıç fiyatı 399 dolar olacak. Son olarak bu haberlerin sırf birer savdan ibaret olduğunu da tekrardan hatırlatalım.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek