iPhone 12’nin RAM Kapasitesiyle İlgili Dikkat Çeken Rapor

 iPhone 12’nin RAM Kapasitesiyle İlgili Dikkat Çeken Rapor

ABD merkezli teknoloji devi Apple, planlamada bir değişiklik olmaz ise 2020’nin sonlarına gerçek yeni iPhone modellerini tanıtacak. Aslına bakacak olursak iPhone 12 serisi, kısa bir müddet evvel hayatımıza giren iPhone 11 serisine nazaran daha çok merak ediliyor. Zira bugüne dek ortaya çıkan raporlar, iPhone 12 serisinin bir evvelki seriye nazaran daha fazla üstün özelliklerle dolu olacağını gösteriyor.

Şimdiyse ortaya yeni bir rapor çıktı. Timothy Arcuri ve Munjal Shah isimli iki analist tarafından hazırlanan rapor, Apple’ın yaklaşmakta olan iPhone 12 serisiyle ilgili kimi teknik özellikleri ortaya koyuyor. Şayet bu rapor gerçeği yansıtıyorsa, iPhone 12 serisi 3 farklı modele sahip olacak ve bu üç model, farklı donanımsal özelliklerle gelecek.

Münâsib fiyatlı iPhone 12 4 GB, premium iPhone 12 6GB RAM ile gelecek

Aslına bakacak olursak bu durum çok da sürpriz değil zira Apple, iPhone 11 serisini de 3 farklı model olarak piyasaya sürdü. Rapora nazaran bu yılın ilerleyen devirlerinde piyasaya sürülecek iPhone modellerinin hepsi de OLED ekranlara sahip olacak. Ama modellerin gayrı teknik özellikleri de bazı temel farklılıklar içerecek.

Rapora nazaran iPhone 12 serisi, 1 adet tutarlı fiyatlı iki adet de premium özelliklere sahip olan üç modelle gelecek. Rapor, elverişli fiyatlı iPhone 12’nin 4 GB, başka modellerin ise 6 GB RAM ile geleceğini ortaya koyuyor. Başkaca elverişli fiyatlı iPhone 12’nin ikili kamera kurulumuna sahip olacağı da rapor içerisinde konum alan detaylar arasında bulunuyor.

iPhone 12’yi heyecan verici kılan bir vesair özellik ise şirketin dizaynda yapacağı söylenen değişiklikler. O denli ki; bugüne dek ortaya çıkan raporlar, iPhone 12 serisinin iPhone 4 ve iPhone 5 serisindeki üzere keskin ve sert hatlara sahip olacağını gösteriyordu. Ayrıyeten iPhone 12 serisinin 5G desteği sunan birinci iPhone modellerine sahip olacağı da başka söylentiler arasında mahal alıyor.

Elbette bugüne dek ortaya çıkan raporların, iPhone 12 ile ilgili son bir gerçekliği içerdiğini söyleyemeyiz. Lakin ilerleyen periyotlarda yeni iPhone modelleriyle ilgili daha çok detay ortaya çıkacak ve sonbahar mevsimine girmemizle birlikte de Apple, iPhone 12 serisini tüketicilerle buluşturmuş olacak. Apple’ın iPhone 12 serisiyle neler sunabileceğini ise fakat vakit gösterecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek