Instagram’dan Elon Musk’ın Sevgilisinin Fotoğrafına Yasak

 Instagram’dan Elon Musk’ın Sevgilisinin Fotoğrafına Yasak

Yerkürenin en tanınan fotoğraf ve medya paylaşım platformlarından Instagram, belirlediği kurallar çerçevesinde kullanıcıların çıplaklık ve cinsellik içeren gönderiler paylaşmasını yasaklıyor.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile bağlantısı bulunan Kanadalı müzisyen Claire Elise Boucher, çarşamba günü gebe olduğunu açıklayan üstsüz bir fotoğrafını Instagram hesabından paylaştı. Çevre medya devi, kelam konusu fotoğrafı topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle tıpkı gün sansürledi.

Aynı fotoğrafı Twitter hesabında da paylaşan Boucher ya da sahne ismiyle Grimes, tanınan micro blog platformu tarafından rastgele bir handikapla karşılaşmadı. Bunun nedeni, Twitter’ın bu hususta çok daha esnek bir siyasete sahip olması.

Grimes, bunun üzerine tıpkı fotoğrafı bu kere göğüslerini saçlarıyla kapatarak Instagram’a koydu. Kelam konusu fotoğrafta, ünlü müzikçinin karnında bir bebek olduğu İllüstre ediliyor. Grimes, Instagram’ın paylaşımını yasaklaması hakkında şimdi bir tefsirde bulunmadı. Velev ünlü müzikçi gebe olduğunu dahi doğrulamış değil.

Fakat Grimes’in uzun vakittir Musk ile birlikte olması, bu hadisenin kamuoyunda çok daha geniş bir yankı bulmasına neden oldu. Instagram, Grimes ya da Musk cephesinden bahse ait bir açıklama geldiği takdirde haberimizi güncelleyeceğiz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek