Instagram’a Nerede Giriş Yaptınız? İşte Öğrenmenin Yolu

 Instagram’a Nerede Giriş Yaptınız? İşte Öğrenmenin Yolu

Eminiz ki şu sorunun üzerine birden fazla kullanıcı birebir telaşa sahip olacaktır: Instagram’a giriş yaptığınız kullanıcı isminiz ve şifreniz gayrı birilerinin eline geçtiyse? Bunu evvelden asla bilemezdik lakin günümüzde öğrenmek son aşama kolay. Instagram giriş konumlarınızı denetim ederseniz, sizin hiç alakanız olmayan bir lokasyondan giriş yapıldıysa görebilirsiniz.

Instagram giriş konumu, hesabınıza her giriş yapıldığında kaydediliyor. Devlet, kent, saat ve tarih olarak Instagram giriş devranları görülebiliyor. Laf konusu hesap girişini sizin yapıp yapmadığınız soruluyor. Şayet Instagram giriş konumları size aitse sorun yok ancak bilmediğiniz Instagram giriş hareketleri görüyorsanız sorun büyük. Şifrenizi daha güçlü, yeni bir şifreyle değiştirmenizde yarar var.

Dikkat etmeniz gereken bir nokta daha var; cihazınız her vakit hakikat konumu göstermeyebilir. Bu türlü bir Instagram giriş sorunu yaşarsanız, öncelikle hangi cihazdan bağlanmışsanız, o cihazın konum geçmişi konusunda sahih doneler ilettiğinden emin olun. Birçok cihaz distribütör hangi kentte ise konumunu orada sabitliyor ve siz değiştirene kadar da o biçimde konum izi bırakmaya devam ediyor.

Instagram giriş konumları neden bu kadar kıymetli?

En temel neden olarak, mümkün bir Instagram hesabınızın çalınması durumunu fark ederek müdahale etmeniz için değerli. Bu türlü bir çalınma durumunda umumide Instagram giriş sorunu yaşıyor kullanıcılar lakin her çalınma riskinde bu türlü bir sorun yaşanmayabilir. Tahminen hesabınız bir bot hesap üzere kullanılarak sizin üzerinizden çılgınlar üzere fenomen olma gayretiyle takipçi satın alan vesair Instagram profilleri takip ediliyor.

Tabii bu büyük komplo teorisinin yanı sıra klasik bir çılgın eski sevgili ya da evvelce kanka olduğunuz lakin şu an aranızın bozuk olduğu bir arkadaş senaryoları daha akla yatkın. Kim olursa olsun, sizden habersiz Instagram hesabınıza giriş yapılması kabul edilebilir bir şey değil ve bu türlü bir durumu anlamanın en kolay yollarından biri de Instagram giriş konumlarını denetim etmek.

Instagram giriş konumları size yalnızca devlet ve kent malumatı vermiyor, birebir hengamda tarih, saat ve giriş yapılan cihaz ile ilgili de malumat veriyor. Mesela siz bir iPhone kullanıcısısınız ancak hesabınıza devamlı bir Android cihazdan giriş yapılıyor diyelim, işte yakalandı! Elbette bunu bir paranoya haline getirip her gün denetim etmenize gerek yok fakat haftada, ayda bir aklınıza geldiği vakit denetim etmekte yarar var.

Instagram giriş konumları nereden öğrenilir?

 • Instagram mobil tatbikini açın.
 • Hesap haberlerinizle giriş yapın.
 • Profil sayfanızı açın.
 • Üst tarafta bulunan yan yana ya da alt alta duran üç çizgi butonuna dokunun.
 • Önünüze bir menü çıkacak.
 • Bu menüden “Ayarlar” kısmına girin.

 • Önünüze çıkan seçeneklerden “Güvenlik”e dokunun.

 • “Giriş Hareketleri” seçeneğine dokunun.

 • Önünüze çıkacak olan ekranda son devirlerdeki Instagram giriş konumlarınız, tarih, saat ve cihaz haberleri çıkacak.

 • “Bunu Ben Yaptım” ve “Bunu Ben Yapmadım” olarak iki seçenek göreceksiniz.

 • Şayet, “Bunu Ben Yaptım” seçeneğine dokunursanız önünüze bir onay ekranı çıkacak.
 • Laf konusu Instagram giriş konumunu, tarihini, saatini ve cihazı tanıyorsanız “Onayla” seçeneğine dokunun.
 • Şayet, giriş haberleriyle alakalı hiçbir fikriniz yoksa “Bunu Ben Yapmadım” seçeneğine dokunun.
 • Önünüze şifre değiştirme ekranı çıkacak.
 • Rastgele bir hesap çalınma kuşkusuna karşı kendinize yeni ve daha güçlü bir şifre edinmenizde yarar var.

Instagram giriş konumlarınızı, tarihleri, saatleri ve giriş yapılan cihazları bu halde, basitçe öğrenebilirsiniz. Muhtemel bir hesap çalınma ihtimaline karşı alabileceğiniz en sağlıklı önemlerden bir tanesi de iki faktörlü kimlik doğrulaması yapmaktır. Böylelikle biri Instagram hesabınızın giriş haberlerini öğrense bile, giriş yapmadan evvel bir onay daha gerekeceği için hesap güvenliğiniz maksimuma çıkacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek