İndirme İçin Kullanabileceğiniz En İyi 10 Chrome Eklentisi

 İndirme İçin Kullanabileceğiniz En İyi 10 Chrome Eklentisi

İnternet sitelerine giriş yapmamızı sağlayan tarayıcıların sayısı her geçen gün artıyor ama yeni alternatifler gelmesine karşın Google Chrome, bu noktada hâlâ tepedeki mekanını koruyor. Kullanıcılarına sade bir arayüz, kolay tasarruf ve neredeyse sıkıntısız bir deneyim vadeden Google Chrome, tarayıcıya yüklenebilen eklentilerle de kullanıcıların tercihi hâline gelebiliyor.

Google Chrome için oluşturulan eklenti mağazasında birçok farklı vazifede kullanabileceğiniz sayısız eklenti bulunuyor. Bu eklenti cinslerinden biri olan indirme başkanları; kullanıcılara indirmelerini denetim etme, kısa periyodik ilişki kopmalarına karşın indirmeye devam edebilme üzere özellikler sunuyor. Biz de bu indirme başkanı eklentilerinden 10 adedini bir araya getirdik. Vakit kaybetmeden gelin listemize geçelim.

Not: Listedeki eklentiler, Google Chrome’un yanı sıra Chromium tabanlı tarayıcılarda da kullanılabilir.

1. Media Download Manager 

Sosyal medya platformları da dâhil olmak üzere internet sitelerindeki videoları ve sesleri kolaylıkla indirme imkânı sunan Media Download Manager, evrakları indirmeden evvel önizleme imkanı da tanıyor. Media Download Manager’a bu ilişki üzerinden ulaşabilirsiniz.

2. Online Download Manager

İndirilen belgeleri süratli görüntüleme ve uzantı filtresi üzere özelliklere sahip olan Online Download Manager, dertsiz bir tasarruf vadediyor. Fiyatsız olarak kullanılabilen Online Download Manager eklentisine buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

3. Download Manager

Karmaşık arayüzlerden uzak, olağan ve birkaç kullanışlı özellik sunan bir indirme başkanı arayanların tercihi olabilecek Download Manager, birden çokça indirme için eşzamanlı çalışma ve duraklatıp devam ettirme üzere özelliklere sahip. Download Manager eklentisini buraya tıklayarak tarayıcınıza ekleyebilirsiniz.

4. Flash Medya Downloader

Facebook, Twitter, Instagram üzere toplumsal medya platformlarındaki belgeleri indirme imkânı sunan bir eklenti olan Flash Medya Downloader, birçok farklı sitede de sıkıntısız formda çalışıyor. Flash Medya Downloader eklentisinin sahifesine buradan ulaşabilirsiniz.

5. IDM Integration Module

Bilgisayarlarda ağır halde kullanılan bir indirme başkanı olan IDM, artık bir Chrome eklentisine de sahip. Standart tasarrufu fiyatlı olan IDM’yi Chrome’a entegre eden IDM Integration Module isimli bu eklentiyi kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz.

6. Folx

“Mac’in IDM’si” olarak lanse edilen Folx isimli tatbikin eklenti versiyonu, IDM’ye emsal formda meselesiz bir tasarruf sunuyor. Temel olarak dosyayı birden çok kesime bölen ve indirme süreci tamamlandıktan sonra tüm belgeleri birleştiren bu eklentiye sahip olmak için buradaki siteye gidebilirsiniz.

7. Free Download Manager

Hem Windows hem de Mac’te kullanılabilir bir eklenti arıyorsanız Free Download Manager sizin için yeterli bir alternatif olabilir. Yarım kalmış indirmeleri devam ettirme, olgu trafiğini denetim etme, indirme öncesi evrak önizleme ve sıkıştırılmış belgelerde kısmi indirme üzere özellikler sunan Free Download Manager’ı buradan edinebilirsiniz.

8. FlareGet

Windows ve Mac’in yanı sıra Linux’ta da çalışabilen FlareGet isimli indirme başkanı eklentisi, indirme sırasında ani temas ya da elektrik kesilmelerinde zarar gören süreçleri devam ettirebiliyor olmasıyla tercih sebebi hâline gelebiliyor. Saklılık sunmak için proxy desteğinin de taraf aldığı FlareGet’in fiyatsız versiyonunu buradan edinebilirsiniz.

9. EagleGet

Kullanıcılarına yüksek süratte inançlı indirme deneyimi vadeden EagleGet isimli eklenti, internet sahifesindeki indirilebilir içerikleri otomatik olarak algılayabilme özelliğine sahip. Akıllı zamanlama, indirilen belgeler için sağlamlık denetimi, dosyalarda medya dönüşümü üzere özelliklere sahip EagleGet’e buradan ulaşabilirsiniz.

10. iDownload Manager

Basit bir arayüze sahip olmasının yanı sıra hızlandırılmış indirme, vakit aşımına uğramış indirme süreçlerine devam etme, zamanlayıcı, otomatik indirme kategorizasyonu üzere özelliklere sahip olan iDownload Manager, Microsoft Store’da da mevcut olan bir eklenti. iDownload Manager eklentisine buradan ulaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek