İddiaya Göre Samsung, CES 2020’de Gizemli Bir Cihaz Gösterdi

 İddiaya Göre Samsung, CES 2020’de Gizemli Bir Cihaz Gösterdi

Yerkürenin en büyük tüketici elektroniği fuarı CES 2020’deki gelişmeleri anbean sizlerle aktarmaya devam ediyoruz. Gelen haberlere göre Samsung, etkinlikler sırasında sırf şirkete yakın birtakım ortakların davet edildiği saklı bir içtimada, genişletilebilir ekrana sahip bir akıllı telefon prototipi tanıttı.

Samsung, Motorola Razr üzere kapaklı modellere misal yeni bir katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Bunu esasen biliyoruz. Güney Koreli teknolojinin devinin tanıttığı gizemli cihaz ise katlanabilir akıllı telefon teknolojisinin bir adım ötesini gösteriyor. Ama şu ana kadar bu cihazın sadece patent görsellerini görme bahtı bulabildik.

Samsung’un genişletilebilir ekranlı telefonunun bu halde olduğu varsayım ediliyor

Samsung, henüz prototip halindeki akıllı telefonu, genişletilebilir ekranı sayesinde saniyeler içinde küçükbir tablete dönüştürülebiliyor. Dilek edildiğinde ise ekran tekrar içeri yanlışsız kaydırılıyor ve cihaz tekrar akıllı telefon boyutuna dönüyor. son aylarda ortaya çıkan birtakım patentler, şirketin bu çeşitte bir cihaz geliştirdiğini gösteriyordu.

Samsung’un ABD’nin Las Vegas eyaletinde devam eden CES 2020 sırasında bâtın de olsa bu türlü bir cihazı gün yüzüne çıkarması, niyetinin önemli olduğunu gösteriyor. Yeniden de laf konusu telefon üzerindeki sır perdesinin kısa müddette kalkması beklenmiyor. Samsung’un gelecek planları arasında kıymetli bir noktaya sahip olduğu söz edilen telefon, şayet beklendiği üzere bir dizayna ve teknolojiye sahip olursa, öteki global üreticileri peşinden sürükleyebilir.

Bu arada Samsung, yeni nesil katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Galaxy Fold 2’yi ve Galaxy S20’yi önümüzdeki ay tanıtacak. Unpacked 2020 aktifliği, 11 Şubat’ta ABD’nin San Francisco kentinde düzenlenecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek