İddia: Nintendo Switch Pro, 2020 Yılında Çıkış Yapacak

 İddia: Nintendo Switch Pro, 2020 Yılında Çıkış Yapacak

Yeni ortaya çıkan haberler, 2020 yılında daha güçlü bir Nintendo Switch’in çıkarılabileceğine dair savları tekrar alevlendirdi. ‘Pro Switch’ sürümünün 2020 yılında çıkacak olduğu savı, aslında geçen sene bile dilden lisana dolaşıyordu.

Tayvanlı internet sitesi Digitimes’a göre yeni Switch modeli, 2020 yılının birinci çeyreğinde ağır bir üretim sürecine girecekve bu sürecin sonrasında yılın ortalarına akıllıca piyasaya sürülecek. Analistlerin tahminleriyle de örtüşen bu haber ve savlar, Switch Pro’nun önümüzdeki aylarda raflarda olabileceği kanısını destekler nitelikte.

Nintendo’nun yenileme alışkanlığı bilinen bir özellik:

Yeni Nintendo Switch modeli, geçtiğimiz yılın ağustos ayında Wall Street Journal muharriri Takashi Mochizuki tarafından haber yapılmıştı. Haberde Nintendo’nun Switch serisini canlı tutmak üzere kimi yeni gelişmelere imza atacağından bahsedilmişti.

Nintendo’nun Switch serisine daima olarak yenilikler getirdiği bilinen bir gerçek. Daha evvel DS ve 3DS konsollarına birçok yeni sürüm getirilmişti. Bunu göz önünde bulundurursak geçen sene Switch’in büyük bataryalı versiyonunu ve Lite versiyonunu çıkaran şirket, yeni bir Switch sürümünün üzerinde daha çalışıyor olabilir. Çıkarılması beklenen sürümde ne üzere yeni özellikler olabilir bilmiyoruz gelgelelim birtakım söylentilercihazın süreç suratında artış olacağına işaret ediyor.

Savın mutlaklığına inanan analistler mevcut:

Kantan Games’ten Dr. Serkan Toto, GameIndustry’ye yaptığı açıklamalarda yeni sürümün çıkma ihtimaline dair “Aklımda Nintendo’nun 2020 yılında ‘Switch Pro’ modelini çıkaracağına dair hiç kuşku yok. Daha spesifik olmak gerekirse 4K imaj kalitesine sahip, daha güçlü bileşenlerle donatılmış bir model bekliyorum” ifadelerini kullandı. Piers Harding-Rolls üzere birtakım analistlerin niyetiyse çıkarılan Switch ve Switch Lite sürümlerinden sonra 2020’de daha gelişmiş bir Switch çıkarılma bahtının düşük olduğu istikametinde.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek