İddia: iPhone 12 Çok Daha İnce Olacak

 İddia: iPhone 12 Çok Daha İnce Olacak

iPhone 12’nin iPhone modellerinde son yıllarda yaşanan en büyük değişikliklerden bir adedine mesken sahipliği yapacağıyla ilgili çeşitli söylentiler bulunuyor. Tedarik zincirindeki bir asıldan gelen haber ise yeni modelde yeni bir cins ekran teknolojisine işaret ediyor.

The Elec’te yan alan habere nazaran en azından kimi iPhone 12 modelleri, LG tarafından üretilen OLED ekranları kullanacak. Sitede nokta alan argümana nazaran dokunmatik ekranın devre kesimleri, münferit bir katmanda taraf almasındansa ekranın içerisinde gömülü olacak. Bu da daha ucuz, daha ince ekranlar ve daha ince bir iPhone 12 mealine geliyor.

Ayrıca LG’nin Apple Watch 4 ve Apple Watch 5’te de kullanılan LTPO (düşük sıcaklıklı çok kristalli oksit) ekran teknolojisini değiştireceğine dair tezler da bulunuyor. Bu da güç açısından daha verimli ekranlar mealine geliyor.

Ekran vadesi

LTPO ekran teknolojisi sayesinde Apple Watch 5, “always-on” ekranına karşın tüm gün yetecek bir batarya ömrü sunabiliyordu. Münasebetiyle iPhone 12’de de benzeri bir batarya performans artışı görülebilir.

Hatta bu teknoloji, kimi üst segment Android akıllı telefonlarda bir müddettir bulunan “always-on” ekran özelliğini gelecekteki iPhone modellerine de getirebilir. Doğal tüm bunlar için şu an konuşmak erken. LTPO teknolojisindeki değişimlerin 2020 yılında çıkacak iPhone modellerinde görülüp görülmeyeceği şimdi belirli değil. Always-on ekran özelliği için 2021 yılında çıkacak iPhone modellerini beklenmek zorunda kalınabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek