Huawei Quick App Uygulaması APK Olarak İndirilebilir Durumda

 Huawei Quick App Uygulaması APK Olarak İndirilebilir Durumda

Geçtiğimiz yılın mayıs ayında ABD hükümeti tarafından kara listeye alınan Huawei, Çin ordusu ile güçlü bağları nedeniyle casusluk suçlamaları ile karşı zıdda kalıyor. Hakkındaki savları kesin bir lisanla reddeden şirket, ABD’nin yoluna çıkardığı mahzurları aşmak için mucize bir uğraş sarf ediyor.

Bu eforun en kıymetli ayaklarından birisini de HarmonyOS oluşturuyor. Huawei’in Google’ın Android’ine alternatif olarak çıkardığı bir işletim sistemi olan HarmonyOS, sadece Huawei Mobil Hizmetleri (HMS) için geliştirilen tatbikleri değil, birebir hengamda Android kökenli yazılımlara da konut sahipliği yapacak.

Huawei’nin mobil işletim sistemi HarmonyOS, Android tatbikleri ile birlikte çalışabiliyor

Huawei, geçtiğimiz yılın ahir Google Mobil Servisleri’nin (GMS) mahallini almayı amaçlayan HMS ve onun çatısı altındaki pratikleri test etmeye başlamıştı. Çin’deki geliştiricilerin deneyimine sunulan HMS, AppGallery, Browser, Cloud, Themes, Music, Görüntü ve Asistan üzere pek çok pratiğe sahip. Dün itibarıyla bu pratiklerin arasına ‘Quick App’ de dahil oldu.

Google’ın birinci kere 2016 yılında piyasaya sürdüğü Instant Apps hizmeti ile benzeri çalışma mantığına sahip olan Quick App, pratiklerin külliyen indirilmeden kullanılmasını sağlıyor. Huawei Mobile Servisleri’ne dahil olarak tasarrufa sunulan servis, Java, HTML5 yahut CSS lisanlarında geliştirilen pratiklere dahi destek verebiliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek