Ana sayfa Mobil Huawei, Petal Search arama motorunu geliştirdi

Huawei, Petal Search arama motorunu geliştirdi

Petal Search'te uygulama açıldığında kullanıcıyı karşılayan "Size Özel" sekmesi ile en çok aren temeln kelimeleri görerek gündemden anında haberdar olunabiliyor ve ilgi çeken gündem kelimelerine tıklen temelrak konuyla ilgili daha fazla bilgi alınabiliyor.

17
0

Petal Search, kullanıcılarına Android ekosisteminde şimdiye kadar bulunmayan iki işlevi bir arada sunuyor, mobil bir arama motoru ve hemde kullanıcılar için bir uygulama arama aracı.

Petal Search sayesinde kullanıcılar aramak istedikleri konu ve uygulamalar için tek bir en temel ekranda arama yaparken cihazlarında yeni uygulamalar arayıp indirebilir ya da mevcut olanları güncelleyebilir.

Avrupa ilk sırada olmak üzere, bugün dünya çapında 170’ten fazla ülkede, 15 milyondan fazla kullanıcısı olan Petal Search ile, haber, alışveriş, seyahat, spor, finans, vb. pek çok kategoride olmak üzere merak edilen son dakika haberler, en yakındaki restoranlar, beğenilen bir yemeğin tarifi, favori dizinin son bölümü, en sevilen şarkıcının son albümündeki parçalar, gelecek haftanın spor etkinlikleri gibi aramalar rahatlıkla gerçekleştiriliyor.

Tüm arama sonuçları kullanıcının kişisel tercihlerine ve bulunduğu lokasyona göre özelleştirilebiliyor. Sıradan bir İnternet araması yapılmasının çok ötesine geçen Petal Search, her kategori ve aramaya özel sonuçlarıyla dikkati çekiyor. Kullanıcılar, herhangi bir internet sitesini ziyaret etmeden müzik dinleyebilir, otel rezervasyonu yapabilir, yalnızca bir en temelhtar kelime yazarak ilgili tüm haberleri okuyabilirler.

Yakınımdakiler sekmesi ile de yaşanılan yerdeki restoranları görüntüleyebilir, market fiyatlarına göz atılabilir, uygun kiralık evleri harita ile uzaklığına karar verilebilir.

Uygulama bulma konusunda özelleşmiş tam bir arama motoru olarak çalışan Petal Search, ters görsel aramalarını da destekliyor.

Kullanıcı belli bir görsele benzer görselleri, ister dosya olarak Petal Search’e tanıtarak da akıllı telefon kamerasından resmini çekerek arama işlemine başlayabiliyor.

Petal Search’te uygulama açıldığında kullanıcıyı karşılayan “Size Özel” sekmesi ile en çok aren temeln kelimeleri görerek gündemden anında haberdar olunabiliyor ve ilgi çeken gündem kelimelerine tıklen temelrak konuyla ilgili daha fazla bilgi alınabiliyor.

Petal Search bugünkü yapısı ile halihazırda kendi piyasasında çok büyük öneme sahip olan pek çok marka ile iş birliği yaptı.

HepsiBurada, Blu TV, Puhu Tv, Mynet vb. pek çok önemli marka Petal Search ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Gizlilik konusunda AB standartlarında sertifika sahibi olan ve kullanıcı verilerini izlemeyen Petal Search, isteğe göre arama dili ve bölgesi seçebilme, arama geçmişini kapatabilme ve uygunsuz içerikleri filtreleyebilme alternatifleri gibi özellikleriyle de öne çıkıyor.

GDPR uyumluluğu için ePrivacy Seal tarafından onaylı arama motoru, Huawei kullanıcıları için en yüksek veri gizliliği ve güvenliği standartlarını amaçlıyor. Buna ilave olarak, daha güvenilir bir arama bilgi birikimi için kullanıcı verileri, kullanıcıların kendi bölgesinde saklanıyor.

Petal Search’i rakiplerinden ayıran en yenilikçi özelliği bütünüyle yapay zeka ve makine öğrenimi modelleri üstünde geliştirilmesi, bunun beraberinde, Petal Search yerelleştirme faaliyetlerine büyük önemsiyor.

Projenin bir hayli önemli bir kısmının Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nde Türk mühendisler tarafından geliştirilip ekosisteme kazandırıldı. Petal Search kullanım açısından yalnızca Huawei cihazlar ile sınırlı değil, diğer mobil Android cihazlarda da kullanılabilir durumda. Huawei kullanıcıları, mobil cihazınızda Huawei AppGallery üstünden hızlı bir şekilde Petal Search’ü bulup indirebilir, cihazın en temel ekranına ekleyip Petal Search arama çubuğuyla vakit kaybetmeden arama yapmaya başlayabiliyor.