Huawei P40’ın Üçlü Kamera Kurulumuyla Geleceği Ortaya Çıktı

 Huawei P40’ın Üçlü Kamera Kurulumuyla Geleceği Ortaya Çıktı

Huawei, kavi bir yılın akabinde 2020 yılında yeni amiral gemisi telefonlarıyla önümüze çıkacak. Şirketin 2020’de piyasaya süreceği akıllı telefonlar arasında P40 serisi de var ve kimi söylentiler, telefonların dikdörtgen kamera kurulumuyla ve gelişmiş lenslerle geleceğini öne sürüyordu.

Ortaya çıkan yeni bir sızıntıyla dörtlü kamera sisteminin yalnızca P40 Pro’da olacağı ortaya çıktı. Cihazın Pro olmayan standart modeli ise yalnızca 3 lensli bir art kamerayla gelecek. Ark clicks isminde bir Weibo kullanıcısı, Huawei’nin bir üretim tesisinde çekilen fotoğrafla akıllı telefonun kamera modüllerine dair ayrıntıları ortaya çıkardı. Kullanıcı, fotoğrafı “Huawei P40 Standard Edition’da kaç tane kamera olduğunu iddia et” bildirisiyle paylaştı.

Huawei P40’un kamera tasarımı bu halde olacak

Daha evvel, Huawei P40 serisinin Lite modelle geleceğine dair raporlar vardı. Huawei P40 Lite’ın P40 serisinin bir kesimi olduğu söyleniyor ancak telefon amiral gemisi bir model olmayacak. Şu anda P40 Lite için resmi bir açıklama gelmese de, telefonun birtakım özellikleri sızdırıldı.

Huawei P40 Lite, 6,4 inç LCD ekran, Kirin 810 işlemci ve 4.200 mAh bataryayla gelecek. Başkaca cihazda 8 megapiksel ultra geniş, 2 megapiksel makro, 2 megapiksel derinlik algılama kameralarıyla desteklenen 48 megapiksellik ana kamera ve 16 megapiksellik selfie kamerası yan alacağı bildiriliyor. Ayrıca P40 serisinin bir Max modeli yahut bir P40 Pro Porsche Edition ile geleceği de söyleniyor.

Tüm bunların yanı sıra standart modelin kamera dizaynının daha çok Huawei P30 Pro’ya benzediği ve renderlarda görülen yeni dikdörtgen kamera dizaynının sadece standart modele kişisel olacağı da konuşuluyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek