Huawei P20 Pro’nun, EMUI 10’un Alacağı Tarih Belli Oldu

 Huawei P20 Pro’nun, EMUI 10’un Alacağı Tarih Belli Oldu

Huawei, Y9 Prime için Android 10 tabanlı EMUI 10 kararlı güncellemesini iki gün evvel Hindistan’da kullanıcıya sunmuştu. Artık de şirket, kararlı yazılıma sahip olacak sıradaki akıllı telefonunun geçen yılki amiral gemisi Huawei P20 Pro cihazı olduğunu açıkladı.

Şirketin Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamaya nazaran bu ay içerisinde, Huawei’nin Hindistan uzantısında P20 Pro model akıllı telefon için EMUI 10 kararlı sürümü kullanıcıya sunulacak. Huawei rastgele kesin bir tarih sunmasa da kullanıcıların Ocak ayının ortalarında yeni sürümle buluşması bekleniyor. Bu da demek oluyor ki bahsi geçen amiral gemisi akıllı telefona sahip olan kullanıcılar, bu hafta ya da gelecek hafta içerisinde yazılım güncellemeleri almaya başlayabilirler.

Avrupalı kullanıcılar Mart ayına kadar bekleyecek üzere görünüyor:

Hindistan’daki akıllı telefon kullanıcıları, bu ayın sonuna kadar Android 10 tabanlı yazılımla buluşacak fakat Avrupalı kullanıcılar birazcık daha bekleyecek üzere görünüyor. Huawei’nin Almanya uzantısından gelen bir açıklama, bahsi geçen cihaz için EMUI 10 sürümünün Mart ayından itibaren kullanıcılara sunulacağına işaret ediyor. Buna ek olarak, sistem için bütün koordinasyonlu kesimlerin bir araya gelmesinin yaklaşık bir ay daha sürebileceği kestirim ediliyor.

UMUI 10, entegrasyonlu olduğu akıllı telefonlar için birçok yeniliği ve görsel değişikliği beraberinde getiriyor. Yeni ‘karanlık mod’ özelliği, sistemin kendi içindeki birçok uygulamayı da kapsayacak nitelikte. Buna ek olarak, şirketin kullanıcılara sunduğu yenilikler arasında tıpkı bir mecmuayı andıran ve animasyonlar içeren bir arayüz de bulunuyor.

Yeni güncelleme sayesinde Huawei P20 Pro kullanıcıları için yesyeni deneyimlerin kapıları açılacak. Huawei P20 Pro akıllı telefonunun şirketin en başarılı cihazları arasında nokta aldığını göz önünde bulunduracak olursak, alabileceği en düzgün muameleyi hak ettiğini de rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek