Hisense, Renkli E-Ink Ekranlı İlk Akıllı Telefonu Tanıttı

 Hisense, Renkli E-Ink Ekranlı İlk Akıllı Telefonu Tanıttı

Akıllı telefonlarda e-ink ekranların tasarrufu son birkaç yılda artış gösterse de, şimdiye kadar hiçbir şirket bu teknolojiyi ileriye taşımamıştı. Hisense, CES 2020’de renkli e-ink ekrana sahip yeni bir akıllı telefon tanıttı. Cihaz, akıllı telefonlarda renkli e-ink ekran tasarrufunun birinci örneği olarak önümüze çıkıyor.

Hisense’e nazaran, akıllı telefonlarda kullanılacak yeni renkli e-ink ekranların üretim süreci, seri üretime geçilebilecek kadar geliştirildi. Şirket başkaca, renkli e-ink ekranların akıllı telefonlar için daha düzgün yenileme suratları ve daha canlı bir imaj sunduğunu öne sürdü. Geçtiğimiz yıl Hisense, A5 isimli bir e-ink akıllı telefon piyasaya sürmüştü. Ancak cihaz, siyah beyaz bir ekrana sahipti.

YotaPhone, birinci e-ink özellikli akıllı telefonu 2012 yılında piyasaya sürmüştü. E-ink ekran, cihazın arka tarafında 2. ekran olarak yan alıyordu. Akabinde 2013 yılında Onyx, sadece e-ink ekranı olan bir akıllı telefon geliştirdi. Lakin telefon ilgi çekmedi ve bu nedenle yerkürenin birçok yerinde pazarlanamadı.

Hisense’in tanıttığı yerkürenin birinci renkli ekranlı e-ink telefonu, A5 konseptini izlerse muhtemelen orta seviye bir cihaz olarak önümüze çıkacak. Bu yeni gelişmeyle birlikte, renkli e-ink ekranların nasıl bir tesir bırakacağını merakla bekliyoruz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek