Harry Potter Dünyasını Minecraft’a Taşıyan Yeni Mod

 Harry Potter Dünyasını Minecraft’a Taşıyan Yeni Mod

Floo Network olarak bilinen ve Minecraft modları yapan bir küme, Harry Potter cihanını büsbütün tekrar yaratmayı başardı. Oyuncular, Harry Potter moduyla bulmacalar ve vazifelerle dolu büyü yerküresinde, Hogwarts, Diagon Alley ve çok daha fazlasını içeren ortamları keşfedebilecekler.

Mod yapımcılarının yeni girişimi, sıradan bir Minecraft modundan çok daha fazlasını sunuyor. Oyuncular devasa yerküreyi keşfedebilmenin yanı sıra düşmanlarla da savaşabilecek, Diagon Yolu’nda ticaret yapabilecek, eşyalar üretmek için materyal toplayabilecek ve hatta Londra’nın kimi kısımlarını ziyaret edebilecek. Ayrıca Quidditch alanına giderek ve arkadaşlarıyla maç yapabilecekler.

Minecraft’ın Harry Potter modundaki birçok bölge, Hogwarts’taki büyülü merdivenler gibi etkileşimli olacak. Ek olarak oyuncuların asalarını kullanarak amaçları vurabilecekleri yahut nesneleri hareket ettirebilecekleri birkaç gizemli bulmaca odası da var. Floo Network, yaklaşık 4 yıl evvel çok daha az özelliği olan bir mod yayınlamıştı. Lakin küme, birkaç yıl evvel projeyi yine başlatmaya karar verdi.

Yapımcılardan Wednesday Frog, girişimin Harry Potter ve Minecraft’a olan sevgilerinden ortaya çıktığını ve hakikat bir halde tasarlamak için sinemaların çekildiği yanlardan kimilerini ziyaret ettiklerini söyledi. Geliştirici, “Hogwarts çok karmaşıktı. Kalenin tasarımı, sinema serisi boyunca çok değiştiğinden tutarlı değil” dedi.

Minecraft Harry Potter modunun görüntüsü

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek