GTA VI’nın 2014’ten Beri Geliştirilmekte Olduğu İddia Edildi

 GTA VI’nın 2014’ten Beri Geliştirilmekte Olduğu İddia Edildi

Bugüne kadar Rockstar Games’in sabırsızlıkla beklenen oyunu Grand Theft Auto VI hakkında pek çok şey duyduk fakat geçtiğimiz 2 ay içinde GTA VI hakkında yapılan haberlerde ve tezlerde gözle görülür bir artış kaydedildi. Bu tezlerin birçoğuysa GTA VI’nın şu anda ne kadar tamamlandığı hakkındaydı.

Bu bahiste atılan tezlerin bir kısmı oyunun yolu yarıladığını söylerken bir kısmı da oyunun daha yeni geliştirilmeye başlandığından bahsediyordu. Bugün ortaya atılan bir tezse GTA VI’nın uzun vakittir geliştirildiği istikametinde. Üstelik argümana nazaran oyun tam da bu sebepten devasa bir haritaya sahip olacak.

GTA VI 2014’ten beri geliştiriliyor:

Rockstar Games’te sağlam kaynakları olduğunu tez eden ve bugüne kadar birkaç prodüksiyon hakkında tutarlı kestirimler ortaya atan Chris Liberty, geçtiğimiz gün bir canlı yayın yaptı. Liberty, açtığı canlı yayında GTA VI’nın aslında erken geliştirme aşamasında olmadığını söyledi.

Canlı yayında açıklamalarına devam eden Chris, oyunun 2014 yılından beri geliştirildiğini belirtti. Bildiğiniz üzere bu mevzuda benzeri bir sav geçtiğimiz günlerde ortaya atılmıştı. Hasebiyle GTA VI’nın erken geliştirme aşamasında değil, geliştiriliyor olduğunu söyleyen kişi sayısı da artmış oldu.

Canlı yayında konuşmaya ve GTA VI hakkında elde ettiği haberleri aktarmaya devam eden Liberty, oyunun haritası hakkında da bir açıklamada bulundu. Chris Liberty’ye nazaran GTA VI, geçtiğimiz günlerde söylenenlerin tersine çok büyük bir haritaya sahip olacak.

Chris Liberty’nin yaptığı canlı yayın maatteessüf şu anda YouTube’da kapalı olarak işaretlenmiş durumda. Liberty’nin söylediklerine inanmamız için evvel kendisinin geçmişine de bakmamız gerekiyor. Rockstar’da kaynakları olduğunu söyleyen Liberty, daha evvel Rockstar resmi bir duyuru yapmamışken Dan Houser’ın Rockstar Games’ten ayrılacağını söylemişti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın