GTA 6’nın Güney Amerika’da Geçeceği İddiaları Güçleniyor

 GTA 6’nın Güney Amerika’da Geçeceği İddiaları Güçleniyor

Oyunseverler, 2019 yılı boyunca Rockstar Games‘ten gelecek müjdeli haberi beklediler. Bu haber, yerkürenin en tanınan oyun serilerinden olan “Grand Theft Auto”nun yeni oyunuyla ilgiliydi. Gelgelelim beklenen olmadı ve Rockstar Games, oyunseverlerin tüm beklentisini boşa çıkararak GTA 6 ile ilgili hiçbir açıklama yapmadı. Gelgelelim oyunseverler, GTA 6 ile ilgili ipucu aramaya devam ediyorlar.

GTA 6 ile ilgili bugüne dek ortaya atılan savların en ziyade dikkat çekenler, oyunun Güney Amerika‘da geçeceği ile ilgili olanlardı. Velev bu iddiaların Rockstar Games tarafından da destekleniyor olduğu düşünüldü. Zira şirket, geçtiğimiz periyotlarda kimi yayıncılara gönderdiği yılbaşı ikramında Güney Amerika’yla ilgili detaylara bölge vermişti.

Şimdi ortaya atılan yeni bir tez ise, GTA 5’in içerisinde mahal alan bir ilan tahtasının GTA 6 ile ilgili ipucu verdiğini söylüyor. Bir oyunsever tarafından fark edilen bu ilan tahtası, oyundaki “Six Figure Temps” isimli bir şirketle ilgili. Bu şirket, oyunda konum alan Adios Airlines isimli bir havayolu şirketi tarafından desteklenen bir uyuşturucu kaçakçılığı şirketi.

Reddit üzerinden ortaya atılan argüman, oyun içerisinden bu şirkete ilişkin internet sitesine gidildiği vakit ortaya çıkan sayfayla ilgili. Savların sahibi, Six Figure Temps’in internet sitesine eriştiği hengam Güney Amerika ile ilgili detaylara eriştiğini ve yerle ilgili birtakım sorular soran bir teste denk geldiğini söylüyor.

Ortaya atılan bu yeni sav, Rockstar Games‘in diğer bir hamlesiyle daha çakışıyor. Şöyle ki; Rockstar Games, GTA 5 için hazırladığı son bir vazife modunun tanıtım görüntüsünde, modla hiçbir ilgisi olmamasına karşın Güney Amerika kıtasına ilişkin bir harita göstermiş, bu durum GTA 6’nın Güney Amerika’da geçeceğinin düşünülmesine neden olmuştu. Yaşanan son gelişme de bu mütalaalara dahil edildiğinde, GTA 6’nın Güney Amerika’da geçmesi ziyadesiyle olağanmış üzere görünüyor.

Rockstar Games’in GTA 6 ile ilgili ne vakit bir açıklama yapacağı şu an için bilinmiyor. Lakin oyunseverler, GTA 6’nın peşini bırakmayıp, oyun duyurulana kadar önemli ve güçlü tezlerle GTA 6 ile ilgili kimi ipuçları yakalamaya çalışacak üzere görünüyorlar. Bakalım ilerleyen periyotlarda GTA 6 ile ilgili hangi gelişmeler yaşanacak ve Rockstar Games, GTA 6’yı ne devir gün yüzüne çıkaracak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek