GTA 6’nın Fiyatını ve Hangi Yıl Çıkacağını Açıklandı

 GTA 6’nın Fiyatını ve Hangi Yıl Çıkacağını Açıklandı

Yılan hikayesine dönen Grand Theft Auto 6 (GTA) konusu, oyunseverlerin en çok merak ettiği hususlardan bir tanesi. Milyonlarca oyunsever, Rockstar Games’in geçtiğimiz yıl bir açıklama yapacağını ve Grand Theft Auto 6’yı duyuracağını bekliyordu. Zira GTA 5 piyasaya sürüleli 6 yıl olmuştu ve Rockstar Games, tanınan oyunlarını umumide 5 ila 6 yıl arasında değişen periyotlarda yeniliyordu. Lakin bu durum ne yazık ki gerçek olmadı.

Rockstar Games, geçtiğimiz yıl boyunca GTA 6 ile ilgili en ufak bir açıklama yapmadı. Ama bilhassa geçtiğimiz son 6-7 aylık süreçte, ortaya onlarca tez atıldı. Ayrıyeten devir zaman Rockstar Games de baş karıştıran hamleler yaptı. Fakat GTA 6 hala büyük gizemlere sahip olan ve şimdi onaylanmamış bir oyun olarak resmen duyurulacağı günü bekliyor.

Şimdiyse GTA 6 ile ilgili değişik bir gelişme yaşandı. Avusturya merkezli bir perakende oyun satış sitesi olan “Gameware“, Grand Theft Auto 6’yı resmen listeledi. Bu listelemenin neye dayandığını bilmek çok da mümkün değil ama Gameware’ın listelemesi, GTA 6’nın çıkmak üzere olduğunu ortaya koyuyor. Zira listelemede, oyunun 2020 yılında piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

2020 yılının başında olduğumuzun farkındayız. Binaenaleyh “GTA 6’nın çıkmak üzere olduğunu nereden çıkardınız.” diyor olabilirsiniz. Şöyle ki; Gameware, GTA 6 listelemesinde oyunun PlayStation 4, PC ve Xbox One ile entegrasyonlu olduğu söz ediliyor. Lakin 2020 yılının ahir PlayStation 5 ve Xbox Series X duyurulacak. Yani Rockstar Games, şayet GTA 6’yı piyasaya sürecekse bunu şu sıralar yapmalı. Zira PlayStation 4 için geliştirilen bir oyunun PlayStation 5’te oynanmama ihtimali hala var.

GTA 6’nın fiyat ve çıkış yılını gösteren eser listesi

Yukarıda görmekte olduğunuz listenin enteresan tarafı, GTA 6’nın “D1 Edition” isimli bir sürümünü gösteriyor olması. Bunun ne olduğunu kimse bilmiyor, lakin Gameware’dan asıllı bir günah, ortaya bu türlü bir listeleme çıkartmış olabilir. Ama Gameware, bahisle ilgili rastgele bir açıklama yapmadı.

Gameware listelemesi, oyunun fiyatını da ortaya koyuyor. O denli ki; şayet bu listeleme gerçeği yansıtıyorsa, GTA 6’nın PC sürümü için 59.99 euro (yaklaşık 400 TL), PlayStation 4 ve Xbox One sürümü içinse 69.99 euro (yaklaşık 460 TL) ödeme yapmak durumunda kalacağız. Ama hangi sürüm için bu fiyatın ödeneceği şu an için tam manasıyla anlaşılamıyor.

Gameware, geçtiğimiz devirlerde şimdi duyurulmamasına rağmen Need for Speed ​​Heat ve Devil May Cry 5 üzere oyunları gün yüzüne çıkartmasıyla popülarite kazanmış olan bir internet sitesi. Hasebiyle bu internet sitesi tarafından yapılan bir paylaşımı yok görmek, çok da mümkün değil. Bakalım Gameware, GTA 6 ile ilgili yaptığı paylaşımla bir sefer daha haklı çıkabilecek mi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Çerez Örnek